Didėjančios rezidentūros studijų kainos studentų negąsdina – už borto lieka net ir galintys susimokėti už jas

Nors medicinos rezidentūros studijų kaina per pastaruosius keleta metų paaugo daugiau nei tūkstančiu eurų, studijuoti norinčiųjų mediciną netrūksta – ne visiems pavyksta gauti net ir valstybės nefinansuojamą vietą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) teigimu, studijų kainų pokyčiui įtaką padarė didėjantys dėstytojų atlyginimai.

 

Vilniaus universiteto (VU) profesoriaus Vytautas Kasulevičiaus patvirtino, jog 2021 m. rezidentūros studijų kaina buvo padidinta, ji šiuo metu siekia apie 7600 eurų metams.

Jo žiniomis, buvo padidinti visi indeksuoti krepšeliai, taip pat rezidentūra:

„Kainos buvo seniai neindeksuotos ir tas indeksavimas, na, jis turėjo seniai įvykti.“ Lietuvos sveikatos ir mokslų universiteto (LSMU) Podiplomių studijų centro dekanas, profesorius Juozas Kupčinskas aiškina, kad nors rezidentūros studijų kaina paaugo ir jos yra brangios, jos tokios visame pasaulyje, todėl stebėtis nereikėtų.

„Kaina, kurią turime šiais metais, tik praeitais metais pasiekė tą kainų lygį, kuris buvo mokamas už rezidentūros studijas 2008–2009 m., nes po didžiosios finansinės krizės buvo labai smarkiai sumažintas rezidentūros studijų krepšelis ir finansavimas labai sumažėjo.

Studijų kaina, kokią turime šiandien, nedaug viršija tai, ką turėjome prieš dešimt metų“, – patikslino prof. J. Kupčinskas.

Nors kylančios rezidentūros kainos tampa našta tiek studentams, tiek jų tėvams, VU bei LSMU atstovai nuramina, jog didžioji dalis studentų vis tiek mokosi valstybės finansuojamose vietose, Vilniaus universitete tokie studentai sudaro daugiau nei 70 proc. visų studentų.

LSMU profesorius atskleidžia, kad šiais metais taip pat buvo istoriškai daug studentų, kurie nusprendė rezidentūros studijas tęsti ir valstybės neapmokamose vietose:

„Net 66 studentai mūsų universitete pasirinko studijuoti rezidentūros studijas ir dar buvo visa eilė, kurie būtų norėję studijuoti valstybės neapmokamose vietose, bet jų skaičių irgi riboja valstybė, nes jiems mokama rezidento pareiginė alga iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) lėšų.“

J. Kupčinskas teigia, kad dalis studentų šią problemą sprendžia sudarydami sutartis su gydymo įstaigomis, kurios apmoka rezidentūros studijas.

„Taip pat studentai įsipareigoja atidirbti tam tikrą metų skaičių būtent toje gydymo įstaigoje“, – priduria profesorius.

Studijų kaina auga kartu su atlyginimais dėstytojams

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder