Ūkininkų protestai

Dujomis nupurkštas ūkininkas iš Šilutės: policija buvo gavusi nurodymą

(39)

Ketvirtadienį į susitikimą su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku vykę Šilutės ūkininkai tos dienos įvykius prisimins dar ilgai. Netikėtai juos sustabdžiusi policija kai kurios iš ūkininkų bandė sulaikyti vien už klausimus.

Vienas iš jų - ūkininkas Rimantas Gudaitis. Kurio klausimų neapsikentę pareigūnai jėga bandė vyrą sulaikyti ir netgi panaudojo ašarines dujas.

Vaizdai iš ketvirtadienio Šilutėje jau kelias dienas klaidžioja po internetą ir piktina žmonės. Daugybė internautų nesupranta, kodėl pareigūnai buvo taip agresyviai nusiteikę prieš ūkininkus.

Sulaikymai už klausimus

„Vakaro žinios" jau rašė, kad viename vaizdo įraše matyti, kaip sustabdyti ūkininkai klausia, kokių reikalavimų jie nevykdo, o gana agresyviai nusiteikęs pareigūnas atsako manantis, kad ūkininkai ketina kelti riaušes.

„Buvo jums pasakyta, kad dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir galimo mitingo ir galimų riaušių, mes jokios sunkiosios transporto priemonės neįleidžiame į miestą.

Buvo pasakyta, kad jūs trukdote eismui", - sako policijos pareigūnas, kuriam aplinkiniai prieštaravo ir choru atkirto, kad į miestą jie neįvažiavo.

Pareigūnas nesusivaldo, čiumpa vieną iš priešais esančių žmonių. „Viskas, šitas sulaikomas", - pasako ir su kolega jėga bando sulaikyti vieną vyrą.

Šiam besipriešinant, po kelių sekundžių pareigūnas ištraukia dujas ir nukreipia į veidą. Vaizdo įraše nematyti, ar policija tik pagąsdina, ar iš tiesų panaudoja dujas.

Galiausiai vyras pasileidžia bėgti, o du pareigūnai jį vejasi kol pagauna.

„Vakaro žinioms" pavyko sužinoti, kad šioje medžiagoje užfiksuotas žmogus - tai vietinis ūkininkas Rimantas Gudaitis.

Žurnalistams jis atskleidė, kad pareigūnai iš tiesų panaudojo prieš jį dujas, taip pat suplėšė striukę.

„Aš uždaviau klausimą, bet neatsakęs į klausimą, pareigūnas nei iš šio, nei iš to bandė mane surakinti. Labai jau piktas pareigūnas buvo - norėjo visus nubausti.

Vienas pareigūnas neleido įvažiuoti į aikštelę, o kitas pareigūnas iš karto ėmėsi rašyti protokolus ir dalinti baudas.

Nors mums vienas pareigūnas pasakė, kad būsime įleisti, bet kadangi technika stovėjo ant važiuojamosios dalies, atvykęs kitas pareigūnas pasakė, kad bus rašomos baudos.

Kai paklausiau, kokiu pagrindu būsime baudžiami, buvo pasakyta iš karto mano suimti.

Matyt, per daug klausimų uždaviau", - „Vakaro žinioms" apie įvykius pasakojo R.Gudaitis.

Jis sako matęs, kad kai kurios žiniasklaidos priemonės skelbė, kad policija pradėjo rašyti protokolus dėl to, kad ūkininkai ėmė stumdytis: „Bet viskas matyti vaizdo medžiagoje.

Mes gi nesistumdėme, čia mus pradėjo stumdyti.

Jie patys pradėjo provokuoti.

Čia nebuvo jokio renginio, nebuvo jokio organizuoto važiavimo.

Iš pradžių ten buvo trys ar keturi traktoriai, bet kadangi jie buvo sustabdyti, vienas po kito privažiavo ir turėjo stoti kiti.

Mums buvo aiškinama, kad ketiname kelti riaušes, jeigu važiuojame su traktoriais.

Bet jeigu tikrai norėtume sukelti riaušes, galima tai padaryti ir atvažiavus su lengvaisiais automobiliais.

Jeigu mes būtume nusiteikę agresyviai ar destruktyviai, traktorius tikrai gali nustumti policijos automobilį ir važiuoti ramiai sau toliau."

R.Gudaitis sako, kad policijos pareigūnai purškė jam dujomis veidą ir akis, suplėšė striukę. „Manęs dar klausė, kodėl bėgau.

O ką man reikėjo daryti, kai į mane pradėjo purkšti dujas?", - sako ūkininkas.

Visgi, vyras nebuvo suimtas, vietoje jam nebuvo skirta bauda.

Tačiau policija užsirašė jo duomenis ir nurodė, kad susisieks, todėl jis neatmeta galimybės, kad dar gaus ir baudą galimai už nesankcionuotą renginį.

Represijų neišsigando

„Mes nenorėjome važiuoti į miestą, kur traktorių eismas draudžiamas.

Kai policija mūsų nepraleido, prašėme, kad leistų prie vietinės parduotuvės prisiparkuoti, ir eiti pėsčiomis į susitikimą su ministru, bet mums nebuvo leista.

Mes klausėme, kodėl policija taip elgiasi ir mums buvo pasakyta, kad jie turi nurodymą iš aukščiau mūsų neįleisti.

Juk dieną prieš tai policija lankėsi pas ūkininkus ir įspėjo, kad jie visai nevyktų į susitikimą su ministru.

Kai vėliau merui bandžiau užduoti tą klausimą, sureagavo, jog labai nustebęs", - policijos argumentais stebisi R.Gudaitis.

Vyras sako manantis, kad tikslas buvo įbauginti ūkininkus, bet ne visus įbauginti taip paprasta: „Siekiama išgąsdinti žmones.

Todėl vyko ir tie policijos vizitai pas ūkininkus į namus. Ir tai kažkiek suveikė.

Kai kurie nebeišdrįso važiuoti su traktoriais, į susitikimą vyko lengvaisiais automobiliais.

Bet manęs tai neišgąsdins, sausio pabaigoje vyksime ir į Vilnių".

Savivaldybė kaltės kratosi

Po to, kai vaizdai iš įvykių Šilutėje apskriejo kone visą internetą, penktadienį Šilutės rajono savivaldybė socialiniame tinkle „Facebook" išplatino pranešimą, kuriame patikino, kad nieko bendro su ketvirtadienio įvykiais neturi.

„Viešojoje erdvėje kilus diskusijai dėl policijos pareigūnų draudimo ūkininkams į Šilutės miestą įvažiuoti traktoriais LR žemės ūkio ministro K. Navicko vizito metu, informuojame, kad Šilutės rajono savivaldybės vadovai nėra susiję su tokiais pareigūnų veiksmais.

Savivaldybės administracija organizavo ministro ir ūkininkų susitikimą Šilutės Hugo Šojaus dvaro konferencijų centre, į kurį buvo įleisti visi atėjusieji", - rašoma pranešime.

Jame nurodoma, kad merui Vytautas Laurinaitis pasidomėjus šia situacija, Tauragės AVPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius paaiškino, kad ūkininkai neturėjo leidimo tokiai motorizuotai akcijai, taip pat buvo surinkta viešų grasinimų socialiniuose tinkluose medžiaga.

Teigiama, kad pareigūnų veiksmai uždraudžiant ūkininkams su savo technika patekti į Šilutės miestą buvo skirti saugumui ir viešajai tvarkai užtikrinti.

„Akcentuojame, kad meras V. Laurinaitis ir visi savivaldybės vadovai palaiko teisėtus Pamario krašto ūkininkų reikalavimus, susitikimo metu išsakytus žemės ūkio ministrui K. Navickui, ir stebės, ar ministro pažadai, išsakyti mūsų ūkininkams, bus ištesėti", - skelbia savivaldybė.

Visą vaizdo įrašą galite pamatyti čia:

Dujomis nupurkštas ūkininkas iš Šilutės

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder