Dvigubi neapykantos kalbos standartai: A.Armonaitė skundžiasi prokuratūrai dėl kalbos, pasakytos mitingo metu (2)

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos kurstymo prieš parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių. Nors už analogišką frazę apie europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį, šoumenas Arūnas Valinskas ikiteisminio tyrimo išvengė.

Tai ji padarė dėl šeštadienį Vilniaus Katedros aikštėje vykusio mitingo metu pasakytos kalbos, kuria į susirinkusiuosius kreipėsi Vitolda Račkova: „Raskevičius yra absoliutus kolorado vabalas, kuris gaus finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto. Jis yra antivalstybininkas, tokius reikėtų šaudyti šiaip jau, bent po vieną per metus. A.Kandrotas."

Todėl A.Armonaitė teigė, kad „tiek V.Račkova, tiek ir žodžių autoriumi įvardintas Antanas Kandrotas viešai kėsinosi į T.V.Raskevičiaus gyvybę, tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ir kurstė diskriminuoti T.V.Raskevičių dėl homoseksualios orientacijos.

Tokia išsakyta fraze pasipiktino ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Neapykantos kalba ir tokie grasinimai neturėtų turėti vietos mūsų visuomenėje. Žinoma, labai blogai vertinu tai, kas įvyko.

Manau, kad nė vienas žmogus, ar tai būtų politikas, ar ne politikas, neturėtų patirti tokių grasinimų", - pirmadienį po pasiskiepijimo „AstraZeneca" vakcina surengtoje spaudos konferencijoje teigė Seimo pirmininkė.

Įdomu tai, kad dar visai neseniai analogišką frazę pasakęs šoumenas Arūnas Valinskas ikiteisminio tyrimo išvengė. Jo žodžiai tą kartą buvo skirti europarlamentarui Valdemarui Tomaševskiui. „Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas. Tokius reikėtų šaudyt šiaip jau. Po vieną per metus. Pradėt nuo jo, nes tai yra bėda, ką jis daro", - tuomet sakė A.Valinskas.

Generalinė prokuratūra dėl šio pasisakymo savo iniciatyva pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos kurstymo vėliau jį nutraukė, konstatavusi, kad šių teiginių komunikacinis tikslas - ne raginti ar skatinti žiūrovus atitinkamai elgtis, o išreikšti A.Valinsko asmeninę negatyvią nuomonę

Homofobai-latentiniai pidarai drasus rasinet anoninminius izeidimus , o kai pagauna ir bauda gauna, tada apsimyza ir praso pasigailejimo.
Donatas, 2021-03-24 10:16
armonaite noriu pakalusti, ar raškevičius yra neįgalus, kad negali apginti savo neva pažeistų teisių. Jus kaip ministrė matau neatliekate savo tiesioginių pareigų, vietoj to, kad rūpintumėtės Lietuvos verslo problemomis, vaikštot po įstaigas kur jums nepriklauso ir už kitus teikiate pareiškimus. Gal rimtai naujajame seime dirba neįgalus naujai išrinktieji, jei tokie dalykai vyksta.
Aš vieno nesuprantu, 2021-03-23 15:24
Sidebar placeholder