Eduardas Vaitkus

Eduardui Vaitkui skandinavų bankas neleidžia disponuoti pinigais

(3)

Kandidatas į prezidentus, hematologas prof. Eduardas Vaitkus antradienį sostinėje surengė tris piketus - prie banko „Swedbank“, Vyriausiosios rinkimų komisijos ir Švedijos ambasados. Pasak jo, akciją išprovokavo grubus trukdymas rinkiminei kampanijai.

„Vakaro žinių“ žurnalistai užfiksavo E.Vaitkų su plakatais ir keliais bendraminčiais. Profesorius patikslino neplanavęs didžiulio mitingo, bet norėjęs atkreipti dėmesį į problemą, su kuria susiduria ne jis vienas.

„Laikas spaudžia, veikti reikia greitai, todėl buvo pasirinktas supaprastintas piketo iki 15-os žmonių variantas, kuriam nereikia ilgų derinimų, o užtenka tik informuoti savivaldybę.

Kada nors, jeigu situacija nesikeis, bus galima pagalvoti ir apie didesnę akciją, bet šį kartą tikslas buvo kitas - įteikti savivaliaujančiam bankui skundą ir atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kaip Lietuvoje veikiantys skandinavų bankai kišasi į šalies rinkimus, - nurodė jis. - Juolab kad aš toks - tikrai ne vienas.

Bankai bando reguliuoti ir kitų nesisteminių kandidatų gyvenimą, ir nors tai yra akivaizdus Lietuvos teisės aktų pažeidimas, VRK ir Seimas tik skėsčioja rankomis.“

Pirmiausia E.Vaitkus ir pora jį lydinčių žmonių apsilankė Vilniuje įsikūrusioje centrinėje „Swedbank“ būstinėje.

Nors apie vizitą bankas buvo informuotas iš anksto, su kandidatu į prezidentus niekas iš banko vadovų susitikti gyvai nesiteikė, o registratūroje pasiūlė visus klausimus spręsti raštu.

„Teisybę sakant, banko nesiskaitymas nei su Lietuvos įstatymais, nei su savo klientais manęs nestebina, nes jie taip elgiasi nuolat.

Tik ne todėl, kad pats bankas būtų blogas.

Ne, tiesiog dabartinė Lietuvos valdžia jiems tai leidžia, o gal net ir skatina, todėl bankai ir savivaliauja, - svarstė E.Vaitkus. - Konkrečiai mano atveju bankas vasario 16 d. faktiškai įšaldė visas turimas lėšas - tiek privačias, tiek skirtas rinkiminei kampanijai, nors pastarąsias blokuoti draudžia Lietuvos įstatymai.

Bankas nurodė, kad taip pasielgta, nes esą viršijau mėnesio išlaidų limitą.

Bet kitaip ir negalėjo būti, nes vyksta rinkiminė kampanija, todėl žmonių paaukoti pinigai naudojami leidybai, kelionėms, salių nuomai ir t.t.

Raštu pateikiau bankui prašymą padidinti mėnesio limitą, tačiau jis, nenurodęs jokių konkrečių priežasčių, mano prašymą atmetė, taip įstumdamas mane į nepatogią padėtį.

Šiandien aš ne tik negaliu apmokėti su rinkimine kampanija susijusių sąskaitų, bet netgi naudotis asmeninėmis, kitoje sąskaitoje esančiomis, lėšomis.

O apmokėti patirtas išlaidas iš kitų, ne rinkimams deklaruotų sąskaitų, neleidžia tie patys Lietuvos įstatymai, kurių bankas nepaiso!“

Palikęs raštą „Swedbank“ atstovams, toliau kandidatas į prezidentus patraukė prie VRK ir Švedijos ambasados.

„Abejoju ar švedų ambasada nežino, kaip Lietuvoje elgiasi jų bankai.

Spėju, kad pačioje Švedijoje jie taip elgtis nedrįstu, todėl reikia aplankyti ir diplomatinę atstovybę...

O apie dabartinės sudėties VRK net kalbėti nesinori.

Kuo toliau, tuo akivaizdžiau, kad jie dirba vienai partijai, todėl jos kritikams ar turintiems kitokią nuomonę kuriamos dirbtinės kliūtys.

Mano nuomone, dabartiniai sprendimus VRK priimantys asmenys, jeigu dar turi bent kiek sąžinės, turėtų padėti pareiškimus ir eiti ieškoti kitos veiklos, nes aišku, kad dirbti jie nesugebės“, - svarstė E.Vaitkus.

P.S. Pro šalį einantys vilniečiai pritarė E.Vaitkaus išsakytoms mintims ir reiškė jam palaikymą.

Pakomentuoti kandidato į prezidentus išsakytus priekaištus buvo paprašytas ir „Swedbank“.

Gavus banko atsakymą tekstas bus papildytas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder