G. Nausėda už „pakazūchą“ išrašė velnių S. Skverneliui

G. Nausėda apie susitikimus su premjere: jie kurį laiką nevyko dėl objektyvių priežasčių

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad jo susitikimai su premjere Ingrida Šimonyte kurį laiką nevyko dėl objektyvių priežasčių: užimtų darbotvarkių, taip pat dėl to, nes nebuvo klausimų, kuriais būtų reikėję ieškoti sutarimo.

Vis tik prezidentas pabrėžia, kad susidarius sudėtingai situacijai pasienyje su Baltarusija susitikimas nedelsiant buvo sušauktas.

„Aš nežinau, kodėl tas klausimas taip eskaluojamas. Taip, galbūt susitikimai nevyksta taip periodiškai, kaip kas galbūt įsivaizduotų, kad jie turi vykti nustatytu laiku, kiekvieną savaitę įvykti.

Tam buvo ir objektyvių priežasčių, tiesiog nebuvo tokių klausimų, kuriais reikėtų ieškoti sutarimo ir galbūt nuomonių skirtumų, buvo kitokių priežasčių, susijusių su premjerės darbotvarke, mano vizitais, kurių  pastaruoju metu užsienyje buvo daug ir beveik visą savaitę tekdavo būti konferencijoje ar forume“, – LRT laidoje „Dienos tema“ teigė G. Nausėda.

Vis tik prezidentas akcentuoja, kad vos tik iškilus klausimui dėl įtampos pasienyje su Baltarusija, susitikimas įvykio. G. Nausėda tikina, kad antradienio susitikimas su I. Šimonyte buvo draugiškas.

„Šiandien, kai tik iškilo šis klausimas, kurį turime spręsti vieningai, susitikimas įvyko. Jis, kaip tokiais atvejais sakoma, praėjo draugiškoje atmosferoje, po to mes su gerbiama premjere dalyvavome spaudos konferencijoje ir atsakėme į klausimus“, – pabrėžė jis.

Po susitikimo su premjere vykusioje spaudos konferencijoje prezidentas paragino politines partijas būti vieningomis. Vis tik G. Nausėda pripažįsta, kad tam tikrų kontroversijų gal kilti ir ketvirtadienį vyksiančio balsavimo metu, kuriuo bus siekiama atmesti prezidento veto dėl įstatymo pataisų, numatančių, kad nepasiskiepiję darbuotojai turėtų patys susimokėti už privalomus testus nuo COVID-19.

„Galimas dalykas, dar ir šią savaitę kils tam tikrų kontroversijų, tai yra dėl mano vetuoto įstatymo. Taip, turime skirtingą požiūrį, jo argumentus mes išdėstėme. Manau, kad Seimas galės pasirinkti, ar pritarti veto, ar jį atmesti. Jau sakiau, kad esu pasirengęs gerbti bet kokį Seimo sprendimą“, – pabrėžė jis.

G. Nausėda akcentuoja, kad nepaisant to, kaip pasibaigtų balsavimas dėl veto atmetimo Seime, vis tiek visuomenėje bus dvi pakankamai panašios grupės žmonių, „kurie skirtingai galvos šiuo klausimu“.

„Kad išvengtume priešpriešų ir nereikalingo emocinio fono ateityje, kuris pasitaiko partijų santykiuose, aš inicijuoju šitą diskusiją, apsikeitimą nuomonėmis, kad truputį aiškiau žinotume vieni kitų argumentus. Kiek girdėjau, daugelis partijų labai pozityviai atsiliepė į tą kvietimą, tikiuosi, kad ir premjerė ras galimybių dalyvauti šiame susitikime“, – vylėsi prezidentas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder