G. Nausėda lieka palankiausiai vertinamu politiku (1)

Prezidentas Gitanas Nausėda lieka palankiausiai vertinamas šalies politikas, nors jo reitingas pamažu artėja prie 50 proc. ribos, rodo laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atlikta bendrovės „Vilmorus“ apklausa.

Jos duomenimis, valstybės vadovą palankiai vertina 52,8 proc. respondentų. Prieš mėnesį tokių buvo 55,2 proc., birželį – 63,1 procento.

„Kažkuria prasme 50 proc. yra toks prezidentinis reitingas. Kad tave išrinktų, turi balsuoti daugiau nei pusė atėjusių rinkėjų. G. Nausėda jau artėja prie tos 50 proc. ribos“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Neigiamos nuomonės apie valstybės vadovą yra 25,8 proc. apklaustųjų.

Antroji pagal populiarumą politikė – Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, ją palankiai vertina 49,2 proc. (rugpjūtį – 49 proc.) apklaustųjų, nepalankiai – apie penktadalis.

Trečioje populiariausių Lietuvos politikų reitingo vietoje – Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis. Jį teigiamai vertina 44,5 proc. apklaustųjų (42,6 proc. rugpjūtį), neigiamai – dvigubai mažiau.

Ketvirtą vietą užima Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ji sulaukė 40,3 proc. apklausos dalyvių palankumo (37,2 proc. rugpjūtį). Nepalankios nuomonės apie ją yra 32,1 proc. apklaustųjų.

Į penktą vietą pakilo krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. Jį palankiai vertina 33,2 proc. respondentų, prieš mėnesį tokių buvo 28,4 proc., nepalankiai – 29,7 proc. apklausos dalyvių.

„Jis jau turi pliuso ženklą. Praėjusį mėnesį nė vieno ministro nebuvo su teigiamu vertinimu. Dabar be A. Anušausko su pliusu dar yra ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė“, – teigė V. Gaidys.

M. Navickienę palankiai vertina 28,3 proc. apklaustųjų, nepalankiai – 18,8 procento.

Anot V. Gaidžio, rugsėjį stabilizavosi ir premjerės Ingridos Šimonytės reitingas. Ją palankiai vertina 33,1 apklaustųjų. Rugpjūtį tokių buvo 29,9 proc., birželį – 39,8 proc. žmonių. Neigiamos nuomonės apie Vyriausybės vadovę yra 46,9 proc. respondentų.

Apklausos duomenimis, nepalankiausiai gyventojai vertina ekonomikos ir inovacijų ministrę, Laisvės partijos lyderę Aušrinę Armonaitę. Apie ją neigiamos nuomonės yra 59,8 proc. apklaustųjų (rugpjūtį – 62,2 proc.).

Toliau eina Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Jis turi 57,2 proc. neigiamą reitingą, prieš mėnesį šis skaičius buvo dar didesnis – 62,2 procento.

Blogiausiai vertinamųjų trejetuke dar yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderis Valdemaras Tomaševskis, jį nepalankiai vertina 56,3 proc. respondentų.

Reprezentatyvią gyventojų apklausą „Vilmorus“ laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko rugsėjo 9–16 dienomis, apklausta 1003 žmonių.

Po S. Skvernelio išėjimo smuko „valstiečių“ populiarumas

Archyvų nuotr.

Rugsėjį ekspremjerui Sauliui Skverneliui su bendražygiais palikus „valstiečių“ frakciją Seime smuko šios partijos reitingas, rodo šeštadienį paskelbta laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu bendrovės „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Jos duomenimis, už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) dabar balsuotų 10,4 proc. rinkėjų, rugpjūtį tokių buvo 15,6 procento. Partija iš antros vietos reitingų lentelėje nusileido į trečią.

„Vilmorus“ vadovo Vlado Gaidžio teigimu, nuo „valstiečių“ nusigręžę rinkėjai savo balsus atiduotų Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP).

„Socialdemokratų partija yra pirmoje vietoje ir, skaičiuojant nuo turinčiųjų nuomonę, jos populiarumas priaugo 6 procentiniais punktais. Ir tiek pat nukrito Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos“, – BNS sakė V. Gaidys.

„Tai susisieta su S. Skvernelio išėjimu, išėjo visas būrys, suformavo naują frakciją ir, matyt, žmonėms, kurie balsavo už „valstiečius“, artimiausia alternatyva pasirodė socialdemokratai“, – tvirtino jis.

Rugsėjo pradžioje LVŽS frakciją Seime paliko dešimt politikų, tarp jų – ekspremjeras S. Skvernelis, ilgametė partijos narė Rima Baškienė. Jie įkūrė Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“.

Rugsėjį populiariausia partija tebėra LSDP, ją palaikė 17,7 proc. apklausos dalyvių, prieš mėnesį jų buvo 15,9 procento.

Į antrą vietą iš trečiosios pakilo valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, nors jų reitingas praktiškai nekito. Jiems paramą išsakė 12,9 proc. respondentų, rugpjūtį ji buvo 13,1 procento.

Ketvirtoje partijų lentelės vietoje yra Liberalų sąjūdis su 6 proc. rinkėjų palaikymu (rugpjūtį buvo 5,5 proc.), penktoje – Darbo partija su 5,6 proc. reitingu (rugpjūtį – 5,9 proc).

Anot apklausos, jei dabar vyktų rinkimai į Seimą, daugiau partijų neįveiktų privalomo 5 proc. barjero.

Už šiuo metu valdančiajai koalicijai priklausančią Laisvės partiją balsuotų 1,8 proc. rinkėjų. Prieš mėnesį jos reitingas siekė 3 procentus.

„Manau, kad Laisvės partija smuko dėl to, kad Liberalų sąjūdis truputį pakilo. Turbūt buvo Viktorijos Čmilytės-Nielsen mėnuo, buvo suvažiavimas, ką išrinko partijos pirmininke“, – sakė V. Gaidys.

Apklausos duomenimis, Regionų partija turi 1,5 proc. rinkėjų simpatijų (rugpjūtį – 2,7 proc.), Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 1,2 proc. (rugpjūtį – 1,8 proc.).

Rugsėjį padaugėjo ir nežinančiųjų, už ką balsuotų per Seimo rinkimus. Taip tvirtino 23,2 proc. respondentų, rugpjūtį jų buvo 17 procentų. Dar 14,6 proc. apklaustųjų sakė, kad išvis nebalsuotų, o 2,5 proc. neatsakė į klausimą.

Reprezentatyvią gyventojų apklausą „Vilmorus“ laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko rugsėjo 9–16 dienomis, apklausta 1003 žmonių.

 

Raktažodžiai
Nuo kada jis politikas ? Nejuokinkit
Darka, 2021-09-25 10:13
Sidebar placeholder