Gabrielius Landsbergis sveikina Australijos sprendimą atidaryti prekybos atstovybę Lietuvoje

(3)

Australijoje vizitą tęsiantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Australijos sprendimą atidaryti prekybos atstovybę Lietuvoje vadina svarbiu ir savalaikiu bendramintės žingsniu, siekiant vieningo atsako autokratinių valstybių ekonominiam spaudimui.

Pasak pranešimo, Kanberoje su Australijos užsienio reikalų ir moterų reikalų ministre Marise Payne susitikęs ministras G. Landsbergis akcentavo, kad bendros vertybės ir ilgamečiai žmonių ryšiai yra tvirtas pagrindas toliau plėtoti šalių santykius, o didėjantis tiek Europos Sąjungos (ES), tiek Australijos dėmesys Ramiojo ir Indijos vandenynų regionui suteiks naujų regioninio bendradarbiavimo galimybių.

Susitikimo metu ministrė M. Payne informavo, kad Australija priėmė sprendimą atidaryti Lietuvoje savo prekybos atstovybę.

„Australijos užsienio reikalų ministrė akcentavo savo šalies norą prisidėti prie ekonominių ryšių tarp dviejų bendraminčių valstybių – Lietuvos ir Australijos – skatinimo bei prekybos srautų diversifikavimo. Prekybos atstovybės atidarymas – svarbus ir konkretus žingsnis“, − sakė G. Landsbergis.

Pasak ministro, Lietuvos ir viso pasaulio gerovė priklauso nuo to, ar bus užtikrinta taisyklėmis grįsta tarptautinė tvarka, laisva ir sąžininga prekyba.

„Pasisakome už visas partnerystes, kurios padės ją apginti. Turime nepasiduoti stiprėjantiems nedemokratinių režimų impulsams nesilaikyti susitarimų, naudoti ekonominį šantažą − turime bendromis pastangomis šią ydingą tendenciją atremti“, − sakė G. Landsbergis, dėkodamas Australijai už solidarų sprendimą dalyvauti Pasaulio prekybos organizacijos konsultacijose dėl Kinijos veiksmų prieš Lietuvą ir pažymėdamas, kad Lietuva remia derybas dėl ES−Australijos laisvos prekybos susitarimo ir tikisi greitos jų pabaigos.

Ministrai taip pat aptarė tarptautinio saugumo grėsmes Europos Rytų kaimynystėje bei išsakė gilų susirūpinimą dėl Rusijos agresijos Ukrainoje, pasmerkė Baltarusijos režimo vykdomą opozicijos persekiojimą bei migracijos instrumentalizavimą politiniais tikslais.

G. Landsbergis, kalbėdamas apie geopolitinius faktorius ir augančią būtinybę stiprinti demokratinio pasaulio solidarumą bei atsparumą ekonominiam šantažui, pabrėžė, kad praėjusiais metais įsteigta Lietuvos ambasada Kanberoje, oficialiai inauguruojama trečiadienį, aktyviai prisidės prie dvišalių ekonominių ryšių stiprinimo, padėdama užmegzti partnerystes su stipria ir patikima Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono partnere Australija, ir įneš savo indėlį, Lietuvai siekiant strateginės diversifikacijos ir priklausomybės nuo vienos autokratinės valstybės rinkos mažinimo.

Po užsienio reikalų ministrų susitikimų paskelbtas bendras Lietuvos ir Australijos užsienio reikalų ministrų pareiškimas, apibendrinantis dvišalius ryšius.

Trumpo susitikimo su Lietuvos užsienio reikalų ministru metu Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas išsakė paramą Lietuvos pasiryžimui laikytis principingos vertybinės užsienio politikos.

Kanberoje ministras taip pat dalyvavo diskusijoje su Australijos strateginės politikos instituto (angl. Australian Strategic Policy Institute, ASPI) atstovais Lietuvos užsienio politikos ir iššūkių tarptautiniam saugumui klausimais.

Dalyvaudamas Lietuvos ambasados Kanberoje oficialaus atidarymo renginyje, ministras G. Landsbergis įteikė Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimus Lietuvos generalinėms garbės konsulėms Melburne ir Sidnėjuje Danutei Levickis ir Gintai Viliunas už nuopelnus puoselėjant lietuvybę, garsinant Lietuvos vardą ir tradicijas Australijoje.

Ketvirtadienį, baigdamas savo vizitą Australijoje, Kanberoje ministras G. Landsbergis susitiks su Australijos gynybos ministru Petteru Duttonu, Australijos parlamento komitetų pirmininkais bei dalyvaus Australijos spaudos klubo diskusijoje „Išpuoliai prieš taisyklėmis grįstą tarptautinę tvarką: Ukrainos ir Taivano atvejai“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder