Imigrantai prismaugė provinciją

Į gimtines yra grįžę aštuoni neteisėtai sieną kirtę migrantai

Iki šiol į gimtąsias šalis yra grįžę aštuoni neteisėtai Lietuvos sieną kirtę migrantai, dar maždaug trys dešimtys yra pareiškę tokį norą, LRT radijui pirmadienį sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Lietuvoje laikinai apgyvendinti migrantai turi galimybę grįžti namo apmokant jų kelionės išlaidas ir taip pat gauti papildomus 300 eurų. E. Gudzinskaitės manymu, palaipsniui apsisprendžiančių grįžti daugės.

„Visai neseniai pradėjome informuoti apie tokią galimybę, realiai jie apie tai sužinojo prieš kelias savaites ar savaitę, nereikėtų tikėtis, kad jie visi tą informaciją iš karto priims ir pasinaudos. Pradžiai, manau, tai yra visai neblogas skaičius“, – sakė departamento vadovė.

Šiuo metu prašymus politiniam prieglobsčiui gauti yra pateikę beveik 2 tūkst. asmenų.

„Kiekvienas prašymas nagrinėjamas individualiai, bet įvertinus profilius, prognozuoju, kad apie 2-3 proc. nuo visų migrantų galbūt gaus prieglobstį, visų kitų sprendimai greičiausiai bus neigiami“, – sakė E. Gudzinskaitė.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko apie 4,1 tūkst. migrantų. Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder