Į mitingą atėjęs vyras rėkė: „Landsbergis“ ir buvo sulaikytas (5)

Lukiškių aikštėje susirinko kelios dešimtys protestuotojų. Į mirtingą atėjo keli vyrai su plakatais, rėkavo. Vietoje buvę fotografai užfiksavo, kaip policiją sulaikė vieną iš jų, - skelbia portalas TV3.lt.

Vyriškis Lukiškių aikštėje rėkė: „Landsbergis!“. Vėliau jis aiškino, kad atėjo palaikyti „savo prezidento Landsbergio“.

Plakatą laikęs vyras trijų policininkų buvo paguldytas ant grindinio, paskui nuvestas į policijos automobilį.

Kaip BNS informavo įvykio vietoje dirbę pareigūnai, jis sulaikytas, nes nevykdė teistų policijos reikalavimų ir pasipriešino pareigūnams.

Kelios dešimtys žmonių į mitingą atsinešė plaktus su užrašais „Šalis be teisingumo – plėšikų gauja“, „Prokuratūra, VSD – užsakymų vykdytojai“, plakatą lietuvių ir anglų kalbomis „Laisvę politiniam kaliniui Algirdui Paleckiui“ su jo atvaizdu.  

Archyvų nuotr.

Vilniuje organizuojami du mitingai

Ketvirtadienį Vilniuje organizuojami du mitingai. Vienas jų – Lukiškių aikštėje, kitas – prie Nacionalinio radijo ir televizijos LRT pastato. Policija praneša, kad šių renginių metu planuojama skirti tiek pajėgų, kiek bus „būtina tinkamai užtikrinti viešąją rimtį ir visuomenės saugumą“.

Kaip naujienų portalą tv3.lt informuoja Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, „įvertinus situaciją su policija ir institucijomis“ fizinio asmens prašymu išduoti du organizuoti mitingus sostinėje, truksiančius po dvi valandas.

„Įvertinus situaciją su policija ir institucijomis“, – pranešė savivaldybės atstovai.

Primename, kad bylos duomenimis, A. Paleckis su Rusijos atstovais bendravo vadovaudamasis ypatingo slaptumo ir griežtos konspiracijos taisyklėmis, naudojo sutartines frazes, specialiai sukurtą elektroninio pašto dėžutę. Buvo sutarta, kad Rusijos žvalgybai surinkta informacija bus perduodama tik per susitikimus su šios šalies minėtais piliečiais Rusijoje.

Iki šiol A. Paleckis kaltę neigia ir tvirtina atlikęs žurnalistinį tyrimą, esą bendraudamas su Rusijos piliečiais nežinojo apie jų ryšius su Rusijos slaptosiomis tarnybomis, bendravimas buvo išimtinai susietas su jo žurnalistine, politine veikla bei bendro verslo su vilniečiu Deimantu Bertausku, vykdymu.

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad leidimas Lukiškių aikštėje vyksiančiame proteste išduotas ne daugiau nei 200 žmonių.

Kvietime į protestą teigiama, kad „žodį tars Eduardas Vaitkus, Europos Parlamento atstovai, Vaidas Lekstutis, Antanas Kandrotas ir kiti visuomenininkai“. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad ne kartą teisiamųjų suole dėl antivalstybinių veiklų sėdėjęs V. Lekstutis Valstybės saugumo departamento ataskaitoje įvardytas kaip Kremliaus propagandą skleidžiantis šaltinis. Jis daugybę metų savo kalbomis šlovina Rusiją, Putiną, taip pat aiškina, kad sovietai tremdami lietuvius į  Sibirą vežė juos prasivėdinti į gryną orą.

Kitas organizuojamo mitingo dalyvis A. Kandrotas, žinomas pravarde Celofanu – kiek daugiau nei prieš mėnesį buvo sulaikytas dėl pradėto ikiteisminio tyrimo rugpjūčio 10 dieną vykusių riaušių prie Seimo.

Kas vyko riaušių prie Seimo metu, galite pamatyti šiame vaizdo įraše:

Celofanui Teismas pusei metų skyrė namų areštą, naktį jis turi praleisti namuose, negali bendrauti su 41 žmogumi ir lankytis mitinguose prie Seimo, Vyriausybės ir Prezidentūros.

Taip pat informuojame, kad  Kauno apygardos teisme dar neseniai sukosi trys baudžiamosios bylos, dėl šio veikėjo finansinių machinacijų. Vienoje teismas jį pripažino kaltu, padėjus sėbrui tvarkyti fiktyvią buhalteriją ir vogti mokesčius.

„Sugrąžinkime visuomeninį transliuotoją tautai“ vyks 12-14 val. prie visuomeninio transliuotojo LRT pastato. Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad jame galės dalyvauti ne daugiau kaip 400 žmonių.

Kvietime į mitingą nurodoma, kad pastarojo protesto metu pasisakys Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovas Artūras Orlauskas, nesėkmingai su Drąsos keliu į Seimo rinkimus kandidatavęs medikas E. Vaitkus, A. Paleckis, svečiai iš Europos Parlamento, visuomenininkai.

Šių dalyvių viešuose pasisakymuose teigiama, kad tiek pirmojo, tiek antrojo mitingų pabaigoje „lauks siurprizas valdžiai“.

„Renginiams planuojama skirti tiek pajėgų, kiek bus būtina tinkamai užtikrinti viešąją rimtį ir visuomenės saugumą“, – informuoja Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai.

Dievo isakymas: ‘nevartok dievo vardo be reikalao’
Landsbergis, 2021-10-29 10:39
A.Paleckis politinis kalinys -geras b ajeris.
Jonas1, 2021-10-29 09:08
Jo jo nieko nedarė, ėjo pro šalį nekaltai ir sueme
Kop, 2021-10-28 21:41
Sidebar placeholder