I. Šimonytė: artimiausiu metu karantino švelninti neplanuojama

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad šiuo metu epidemiologinė situacija šalyje išlieka stabili, tačiau vis dar nėra džiuginanti. Ministrė pirmininkė akcentuoja, kad artimiausiu metu jokių karantino nutarimo pokyčių neplanuojama svarstyti.

„Šį trečiadienį jokių svarstymų dėl karantino nutarimo pakeitimo nebus“, – žurnalistams Seime antradienį sakė I. Šimonytė.

Ji patikino, kad Vyriausybėje pirmadienį tikrai nebuvo jokios diskusijos apie karantino režimo pakeitimus.

„Buvo diskusijos apie vakcinacijos perspektyvas (...), taip pat buvo diskusija apie vadinamo masinio visuomenės imuniteto pasiekimą, t. y. kiek maždaug reikėtų tos vakcinacijos ar kitokios imunizacijos, kad mes galėtume sakyti, jog visuomenė yra daugiau mažiau saugi, turiu omenyje, ligoninių situaciją“, – akcentavo ji.

I. Šimonytė taip pat pabrėžė šiuo metu epidemiologinę situaciją vertinanti kaip stabilią. Vis tik Vyriausybės vadovė pripažino, kad koronaviruso atvejų skaičiai vis dar nėra džiuginantys.

„Jie yra labai panašaus 1200 (atvejų – ELTA) lygmens, jeigu neklystu, jau kokia trečia savaitė. Tai reiškia, kad Vyriausybė intensyviai testuoja, yra atliekama labai daug testų, yra vykdomi epidemiologiniai atvejų tyrimai, kuriuos vykdo NVSC, yra žmonės siunčiami į izoliaciją. Yra dabar, manau, daug efektyviau valdoma situacija židiniuose, kur yra nustatomi įvairūs protrūkiai darbo kolektyvuose, paraleliai vyksta vakcinacija, kur tikrai stengiamės nepamesti tempo“, – akcentavo ji.

Vis dėlto, premjerės teigimu, svarbiausias rodiklis šiuo metu yra situacija šalies ligoninėse, joms tenkančios apkrovos.

„Man atrodo, kad situacija yra nemaloni, bet ji yra stabili. Ir, jeigu ji neblogės, tai tikrai kažkokių papildomų griežtinimų Vyriausybė nesiims“, – teigė ji.

Sidebar placeholder