Įgyvendinto projekto rezultatai - daugiau įgūdžių ir žinių apie sveiką gyvenseną

Sveikata - didžiausias mūsų turtas, kuriuo reikia rūpintis ir tausoti visą gyvenimą. Neringos savivaldybės administracija, atliepdama bendruomenės poreikius pagal vykdytos apklausos rezultatus, inicijavo bei įgyvendino projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Neringos savivaldybėje“. Rugsėjo mėnesį buvo užbaigtas trejus metus trukęs projektas, kurio veiklose dalyvavo per 260 mūsų bendruomenės narių.

Dėmesys sveikai gyvensenai – nuo mažumės

Projekto metu buvo siekiama akcentuoti sveiko gyvenimo būdo privalumus ir padėti ugdyti sveikos gyvensenos įpročius nuo mažens, o sveikatą vertinti kaip vieną svarbiausių vertybių žmogaus gyvenime. Įgyvendinant projektą buvo glaudžiai bendradarbiaujama su Nidos lopšeliu-darželiu „Ąžuoliukas“, Neringos gimnazija bei jos Juodkrantės pradinio ir ikimokyklinio ugdymo skyriumi.

3-7 metų darželinukai žaisdami galėjo susipažinti su sveikatai palankiu maistu, dalyvauti patiekalų gaminimo etapuose ir degustacijose. Ši veikla padėjo vaikams pažinti maisto produktų kelionę iki jų stalo, sužinoti daugiau apie maisto produktus ir iš arčiau pamatyti maisto gaminimo procesą iš sveikatai palankių produktų, kurie svarbūs vaikų darniai fizinei ir protinei raidai.

Neringos gimnazijos 8-10 metų mokiniai projekto metu turėjo galimybę įgyti teorinių ir praktinių žinių apie burnos higieną, o įgytos žinios padės sumažinti dantų ir dantenų ligų riziką. Vyresnieji - 16-18 metų - mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie savipagalbos būdus, kurių tikslas - ugdyti emocinį raštingumą, pasitikėjimą savimi, asmenybės atsparumą stresui ir nerimui. Taip pat šio amžiaus mokiniai mokėsi teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Mokymus vedė profesionalūs medikai. Mokymuose įgytos ne tik teorinės, bet ir praktinės žinios, kurias prireikus bus galima pritaikyti nelaimės atveju. Taip pat daug dėmesio buvo skirta demonstraciniams užsiėmimams, kurie, tikimasi, prisidės prie aktyvaus fizinių įgūdžių formavimo.

Vyresnio amžiaus asmenys – aktyvūs veiklų dalyviai

Vienas iš svarbiausių geros savijautos ir energijos komponentų yra mityba ir aktyvus gyvenimas. Įgyvendinant projektą vykdomomis veiklomis stengiamasi padėti vyresnio amžiaus žmonėms keisti požiūrį į savo sveikatą ir dar labiau ja rūpintis.

Geriausiai jaučiamės, kai galime realizuoti save, įveikti stresą ir produktyviai atlikti savo darbus, todėl bendradarbiaujant su Neringos socialinių paslaugų centru buvo organizuoti streso valdymo mokymai, kurių metu buvo pateikta informacija ir rekomendacijos, kaip identifikuoti ir valdyti stresą. Taip pat buvo suorganizuoti meninės terapijos užsiėmimai – jų metu buvo skatinama per kūrybos procesą atskleisti ir pajausti savo nuotaikas, jausmus bei geriau save pažinti.

Įgyvendinant projektą buvo suorganizuotas paskaitų ciklas apie griuvimus ir jų prevenciją, kurių metu klausytojai buvo supažindinti su griuvimo rizikomis ir pasekmėmis sveikatai, jiems suteikiama praktinių žinių, kaip išvengti griuvimo traumų.

Sveika mityba turi įtakos mažinant lėtinių neinfekcinių ligų riziką ar siekiant palengvinti ligos būklę, todėl, akcentuojant mitybos svarbą, viena iš projekto organizuotų veiklų - paskaitos ir praktiniai užsiėmimai būtent apie sveiką mitybą. Buvo skatinama gerinti sveikatą, sveikiau maitinantis, renkantis sveikatai palankesnius maisto produktus.

Taip pat Neringos gyvenvietėse buvo organizuojamos įvairios demonstracinės mankštos, kurių metu įgytos žinios ir įgūdžiai, tikimasi, paskatins dalyvius savarankiškai sportuoti ir išlikti fiziškai aktyvius.

Dėl papildomos informacijos apie įgyvendintas projekto veiklas bei rezultatus galite kreiptis į Vilmą Kavaliovą, Strateginio planavimo, investicijų ir turizmo skyriaus vedėją, tel. (8 469) 51 259, el. p. [email protected]

 

***

Neringos savivaldybėje teikiama asmeninio asistento paslauga

Neringos savivaldybėje asmeninio asistento paslauga teikiama asmenims, kuriems nustatytas ne didesnis negu 55 proc. darbingumo ar neįgalumo lygis arba nustatytas specialiųjų poreikių lygis. Paslauga teikiama žmonėms nuo 16 m. iki pensinio amžiaus. Suteikiama galimybė neįgaliems asmenims naudotis asmeninio asistento paslaugomis iki 4 valandų per parą 7 dienas per savaitę.

Asmeninis asistentas asmeniui gali teikti šias paslaugas:

• pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas jo savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime;

• individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padės rengtis, maudytis ir kt.);

• lydėti asmenį į sveikatos priežiūros, užimtumo ar kitas valstybės ar savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą;

• suteikti pagalbą asmens maitinimo procese (pamaitinimas, daiktų pakėlimas ir laikymas);

• suteikti individualią pagalbą asmeniui, adekvačiai reaguojant į aplinką ir siekiant užmegzti bei palaikyti socialinius santykius su ta aplinka (kalbėjimas, laiko suvokimas ir orientavimasis aplinkoje, dienos režimo laikymasis, savivoka, disponavimas finansiniais ištekliais, vaistų vartojimas, socialinis bendravimas, poilsis ir laisvalaikis).

Prioritetas teikiamas asmenims, kurie lanko švietimo įstaigą, dirba arba ieško darbo, laukia eilėje gauti socialines paslaugas įstaigoje, gyvena ne stacionarios socialinės globos įstaigoje.

Asmeninis asistentas neatlieka už asmenį buities ir namų ruošos darbų, nevykdo slaugytojo ar slaugytojo padėjėjo funkcijų.

Paslaugos gavėjas gali pats pasiūlyti asmeninio asistento, atitinkančio paslaugos gavėjo asmeninius poreikius, kandidatūrą. Kviečiame Neringos savivaldybės gyventojus, kuriems reikalinga asmeninio asistento paslauga, pasinaudoti galimybe ir teikti prašymus.

Prašymus galima teikti Neringos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui, adresu: Taikos g. 2, Neringa, tel. +370 469 52 394.

Išsami informacija skelbiama Neringos socialinių paslaugų centro svetainėje www.neringosspc.lt/paslaugos /asmeninės pagalbos teikimo paslauga

***

Skiepytis sustiprinančiąja doze kviečiami visi pilnamečiai gyventojai

Nuo šio antradienio (spalio 19 dienos) 18 metų ir vyresni gyventojai, kurie buvo paskiepyti nuo COVID-19 ligos anksčiau nei prieš 180 dienų, kviečiami sustiprinti imunitetą dar viena vakcinos doze.

Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į vakcinų suformuoto imuniteto trukmės tyrimus, Europos vaistų agentūros ir Lietuvos ekspertų rekomendacijas.

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima įprastu būdu: internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808. Vakcinuotis taip pat galima pas šeimos gydytoją. Norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.

„Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis paskiepyti gyventojai revakcinuojami tik „Comirnaty“ vakcina, o „Janssen“ vakcina paskiepyti asmenys sustiprinančiajai dozei gali pasirinkti „Janssen“ arba „Comirnaty“ vakciną.

12 metų ir vyresniems pacientams, kurie serga lėtinėmis imunitetą silpninančiomis ligomis arba kuriems taikomas gydymas imuninę sistemą slopinančiais vaistiniais preparatais, gydytojo sprendimu sustiprinančioji „Comirnaty“ vakcinos dozė gali būti skiriama anksčiau, t. y. praėjus ne mažiau kaip 28 dienoms nuo antrosios COVID-19 vakcinos dozės suleidimo dienos.

Šiuo metu laukiama daugiau duomenų dėl „Spikevax“ vakcinos naudojimo revakcinacijai ir išvadų dėl gamintojo siūlymo sustiprinančiajai dozei naudoti tik pusę įprastos vakcinos dozės veikliosios medžiagos.

LR Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

***

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder