Ingrida Šimonytė

Ingrida Šimonytė apie galimą Vyriausybės perkrovimą: svarbiausias klausimas – pasitikėjimas ministru pirmininku

(2)

Perrinktam prezidentui Gitanui Nausėdai užsimenant apie poreikį peržiūrėti Vyriausybės sudėtį, premjerė Ingrida Šimonytė akcentuoja, kad liepos mėnesį svarbiausias bus balsavimas dėl pasitikėjimo ministro pirmininku.

„Kai Vyriausybė grąžina įgaliojimus, pagrindinis klausimas yra ministras pirmininkas, kadangi yra balsuojama ne dėl Vyriausybės, (...), o dėl pasitikėjimo ministru pirmininku. Tai pirmiausia, žinoma, šis balsavimas bus pats svarbiausias“, – pirmadienį po antrojo prezidento rinkimų turo surengtoje konferencijoje teigė I. Šimonytė.

„Bet be jokios abejonės turėsime galimybę susitikti su prezidentu iki to laiko, kai šios procedūros bus Seime atliekamos“, – pridūrė ji.

Premjerė spaudos konferencijos metu taip pat sulaukė klausimo, ar svarstytų iš žemės ūkio ministro pareigų dar iki Vyriausybės įgaliojimų grąžinimo patraukti žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką. Visgi Vyriausybės vadovė patikino, kad tokį sprendimai būtų neracionalūs.

„Tikrai negaliu pasakyti, kad ką nors pakeisiu iki įgaliojimų grąžinimo. Man atrodo, kad tai yra ir neracionalu, ir nelabai matyčiau prasmės tai daryti. Jeigu jau Vyriausybei (...) gaunant iš naujo įgaliojimus turėtų būti tuo pačiu patvirtinta ir Vyriausybės sudėtis, tai nežinau, kodėl Vyriausybės sudėtį reikėtų kaitalioti iki to momento“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Premjerė taip pat pabrėžė, kad galimus pokyčius Vyriausybėje taip pat reikėtų visų pirma suderinti ir su koalicijos partneriais.

„Ir norėčiau priimti, kad Vyriausybė yra koalicinė, tai nėra Tėvynės sąjungos Vyriausybė. Koalicijoje yra trys partijos ir iš esmės visi šie sprendimai yra ne tik mano ir prezidento sprendimai, bet taip pat ir sprendimai, kurie turėtų būti aptarti ir koalicijoje“, – akcentavo ji.

Antrajai kadencijai išrinktas prezidentas G.Nausėda ir toliau laikosi pozicijos, kad verta kritiškai peržiūrėti Vyriausybės sudėtį. Šalies vadovas, kalbėdamas, kad ne visų ministrų darbas tenkina, tikina turįs omenyje konkrečias pavardes.

Kaip numato įstatymas, Vyriausybė grąžina savo įgaliojimus, kai išrenkamas prezidentas. Įgaliojimai laikomi grąžintais, kai ministras pirmininkas įteikia šalies vadovui raštišką pareiškimą. Savo ruožtu prezidentas paveda jai eiti pareigas tol, kol bus gauti nauji Seimo įgaliojimai ir bus suformuotas nauja Ministrų kabinetas.

ELTA primena, kad sekmadienį vyko prezidento rinkimų antrasis turas. Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 49,61 proc. piliečių.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, šiuose rinkimuose G. Nausėda surinko 74,43 proc. rinkėjų balsų. Jam oponuojanti premjerė Ingrida Šimonytė sulaukė 24,06 proc. rinkėjų palaikymo.

VRK duomenys rodo, kad G. Nausėda nugalėjo visose savivaldybėse.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder