Ingrida Šimonytė

Ingrida Šimonytė kviečia kandidatus į prezidentus suvienyti jėgas dėl pilietybės išsaugojimo referendumo

(4)

Prezidento rinkimuose dalyvaujanti premjerė Ingrida Šimonytė kviečia dalį pretendentų į šalies vadovus paraginti gyventojus dalyvauti referendume dėl dvigubos pilietybės bei išreikšti palaikymą galimybei ją turėti. 

Dėl to I. Šimonytė laišku kreipėsi į penkis prezidento rinkimuose dalyvaujančius kandidatus, kurie palaiko Lietuvos pilietybės išsaugojimo iniciatyvą, sekmadienį pranešė jos rinkimų štabas.

I. Šimonytės prezidento rinkimų štabo komunikacijos vadovė Daiva Ulbinaitė BNS teigė, kad laiškas nebuvo išsiųstas tik kandidatams Eduardui Vaitkui bei Remigijui Žemaitaičiui. 

Pasak I. Šimonytės, prezidento rinkimai užgožė referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimą. 

„Kreipiuosi į tuos kandidatus, kurie esame išreiškę pritarimą dėl pilietybės išsaugojimo. Nors esame skirtingi, tačiau sutariame, kad pilietybės išsaugojimo klausimas yra būtent tas esminis, dėl kurio turime moralinę pareigą prieš Lietuvos žmones pademonstruoti vieningumą“, – laiške teigė I. Šimonytė.

Referendumas dėl daugybinės pilietybės įteisinimo vyks gegužės 12 dieną kartu su prezidento rinkimų pirmuoju turu.

Žiniasklaidos užsakymu anksčiau buvo vykdytos kelios reprezentatyvios apklausos, vertinant visuomenės nuomonę dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos šalies pilietybę. BNS užsakymu pernai lapkritį-gruodį „Vilmorus“ atlikta apklausa parodė, kad daugybinės pilietybės įteisinimui pritaria apie pusę Lietuvos gyventojų, tačiau per gegužę vyksiantį referendumą gali pritrūkti šalininkų aktyvumo pakeisti Konstituciją.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, dvigubos pilietybės turėti negali.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tik referendumu pakeitus Konstituciją galima atverti galimybę turėti dvigubą pilietybę Lietuvos piliečiams, kurie po nepriklausomybės atkūrimo įgijo kitų šalių pilietybę.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder