Ingrida Šimonytė

Ingrida Šimonytė nemano, kad reikia nuleisti referendumo kartelę, norint, kad jis įvyktų

(1)

Lietuvoje vykstant referendumui dėl dvigubos pilietybės, premjerė Ingrida Šimonytė nemano, kad reikėtų mažinti referendumo kartelę, norint, kad jis įvyktų.

„Tada, kai nepataikai į krepšį, ar reikia nuleisti krepšį žemiau, kad būtų lengviau pataikyti? Man atrodo, kad ta kartelė referendumo yra tokia aukšta dėl gerų priežasčių. Pats referendumas kaip institutas neturėtų būti devalvuotas“, – penktadienį radijui „Znad Wilii“ teigė premjerė.

„Reikia dėti pastangas, kad referendumas įvyktų ir pavyktų. Jei atsitiktų taip, kad aktyvumas būtų nepakankamas, reikės prie to klausimo grįžti tuo pačiu referendumo būdu“, – pridūrė ji.

Referendumu siūloma pakeisti Konstituciją iš jos išbraukiant sakinį, kuris dabar užkerta kelią Lietuvos piliečiams įgyti antrą pilietybę – kad „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“.

Pareikšti nuomonę reikia dėl pataisytos Konstitucijos formuluotės: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.“

Kad šis institutas būtų įteisintas, už tai referendume turi balsuoti daugiau kaip pusė visų rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių. Nepasiekus šios kartelės toks referendumas neįvyko 2019 metais. Tuomet už dvigubos pilietybės įteisinimą balsavo 956 tūkst. 564 arba 38 proc. rinkėjų.

„Labai norėčiau, kad pavyktų (referendumas – BNS). (...) Tai neatrodo neįmanoma, nes apklausos rodo, kad žmonės palaiko pilietybės išsaugojimo idėją. Tą patį rodė ir praėjęs referendumas, kai tiesiog atėjo per mažai žmonių, bet už pasisakė labai didelė dalis“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Prezidento rinkimai ir referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo vyks sekmadienį, gegužės 12 dieną.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder