Tyrimas atskleidė atvykstančių į Lietuvą turistų portretus

Iniciatyva – Lietuva be rusų turistų, kol kas nesulaukė palaikymo

Vykstant neišprovokuotai Rusijos agresijai prieš Ukrainą Lietuvos viešbučiai ir restoranai raginami savanoriškai nepriimti turistų iš Rusijos.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija tokios Pakruojo dvaro iniciatyvos nepalaiko, nes nemato poreikio.

Pasak  Pakruojo dvaro valdytojo Giedriaus Klimkevičiaus, vykstant karui verslas turi parodyti Rusijos turistams, kad jie Lietuvoje – nepageidaujami.

„Jie (rusai – BNS) yra sutepti krauju, todėl norime pasiųsti žinią, kad Lietuvoje ar bent jau Pakruojo dvare nėra laukiami“, – trečiadienį LRT radijui sakė G. Klimkevičius.

Verslininko iniciatyvos visą Lietuvos apgyvendinimo ir restoranų sektorių paskelbti zona be rusų turistų nepalaiko viešbučių ir restoranų asociacija.

„Vakar asociacijos valdyba svarstė šį klausimą, tačiau nutarė nepalaikyti tokios iniciatyvos, nes tam nėra poreikio – į Lietuvą šiuo metu atvyksta tik pavieniai turistai iš Rusijos“, – sakė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė.

„Asmeniškai palaikau Giedriaus (Klimkevičiaus – BNS) iniciatyvą, tačiau apsispręsti priimti ar nepriimti rusų turėtų būti kiekvieno verslininko sprendimas“, – pridūrė ji.

Pakruojo dvaras paskelbė, jog nuo rugpjūčio 12 dienos nebepriims Rusijos pilietybę turinčių lankytojų, ir ragino tokius apribojimus kultūros, turistiniuose objektuose taikyti visiems Lietuvos viešbučiams, restoranams, valstybinėms ir privačioms organizacijoms. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder