IOM Lietuva: karo pabėgėliams iš Ukrainos – 175 tūkst. eurų

Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuras (IOM Lietuva) skiria nuo karo bėgantiems ukrainiečiams vienkartines išmokas būtiniausiems poreikiams padengti. Bendra išmokų suma siekia 175  tūkst. eurų.

,,Pagalba nuo karo bėgantiems ukrainiečiams ir toliau yra reikalinga, iš atliktų tyrimų matome, kad didžiausios kliūtys atvykus į Lietuvą – tai kalbos barjeras ir finansinis nepriteklius. IOM Lietuva vykdo įvairias veiklas, kurių tikslas kryptinga pagalba ukrainiečiams. Finansinės išmokos – viena iš jų“, – teigia IOM Lietuva vadovas Eitvydas Bingelis.

Nuo 2023 m. sausio mėn. išmoka vienam ukrainiečiui  siekia 157 eurus, papildomai 78,5 eurų skiriami kiekvienam šeimos nariui.

Piniginę paramą gali gauti Ukrainos ar trečiųjų šalių piliečiai, kurie pabėgo iš Ukrainos po 2022 m. vasario 24 d.

Ypatingas dėmesys skiriamas nepilnoms šeimoms, kuomet su vienu ar keliais vaikais atvyko vienas iš tėvų, besilaukiančioms moterims, 60-65 metų asmenims, kurie jau pasiekė pensinį amžių Ukrainoje  ir kuriems sudėtinga ar visai negali gauti darbo ar dirbti Lietuvoje, bei prekybos žmonėmis aukoms.

Praėjusiais metais spalio – gruodžio mėnesiais karo pabėgėliams iš Ukrainos buvo skirta 80 tūkst. eurų,  šiemet 2 kartus daugiau,  tad bendrai ukrainiečius pasieks 255 tūkst. eurų.

Nuo karo Ukrainoje pradžios į Lietuvą atvyko daugiau nei 73 tūkst.  karo pabėgėlių. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder