Du vyrai iš bankomatų pavogė 6 200 Eur

Iš 100 žadėtų naujų bankomatų veikia apie 70

Bankų pažadas iki liepos, o vėliau – iki rugpjūčio vidurio visoje Lietuvoje įrengti 100 naujų bankomatų liko neįgyvendintas – šiuo metu įrengti 72 įrenginiai, o iš jų veikia 61.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) vadovė teigia, kad bankomatų įrengimas užtruko dėl vis dar stringančių tiekimo grandinių bei poreikio kai kuriose vietose stiprinti mobilųjį ryšį.

„Bankomatui reikia 4G ryšio, o kai kuriose vietovėse tebuvo 3G ar 2G. Dėl to reikėjo storesnius laidus dėti. Dėl to užtruko, reikėjo net statybos leidimų papildomų“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje aiškino LBA prezidentė Eivilė Čipkutė.  

„Likusieji (bankomatai – BNS) bus pastatyti per kelias ateinančias savaites“, – tikino E. Čipkutė.  

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus posėdyje sakė, kad iki antradienio bankomatai įrengti 72 vietovėse. Jo teigimu, ten, kur dar jie dar neįrengti, daugiau pinigų pristatoma į „Perlo“ terminalus. 

G. Šimkus, be kita ko, pabrėžė, kad išanalizavus, kaip naudojamasi bankomatais, dali jų gali būti perkelti iš vieno vietovės į kitą. 

„Neatmetu, kad gali būti tam tikri pakeitimai vietovių požiūriu, kad tas bankomatas atliktų savo darbą tam, kam jis sukurtas ir įrengtas“, – pridūrė LB vadovas.  

Pasak centinio banko vadovo, trečdalis gyventojų renkasi atsikaitymus negrynaisiais. Daugiau negu 80 proc. vidutinių ir mažų prekybos ir maitinimo įmonių yra galimybė atsiskaityti kortelėmis. 

Pernai birželį memorandumą pasirašę finansų rinkos dalyviai susitarė per vienerius metus užtikrinti, kad ne mažiau kaip 90 proc. Lietuvos gyventojų bankomatas ar kita pinigų išgryninimo vieta būtų pasiekiama iki 10 kilometrų atstumu arba 99 proc. gyventojų – iki 20 kilometrų. 

Anksčiau planuota, kad 100-te Lietuvos vietovių, kur iki šiol nebuvo bankomatų, jie turėjo atsirasti iki liepos, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą šis terminas nukeltas iki rugpjūčio vidurio, o iki tol papildomas grynųjų kiekis bus užtikrinamas „Perlo“ terminaluose.

Grynųjų pinigų prieigos taškų plėtra sutelkta į vietoves, kuriose gyvena iki 4 tūkst. gyventojų. Įgyvendinus projektą, galimybė išsigryninti pinigų bus prieinama ne mažiau kaip 191 šalies mieste bei miestelyje. 

Šiuo metu šalyje veikia per 1 tūkst. bankomatų, per 2,2 tūkst. „Perlo“ terminalų, grynųjų pinigų išdavimo paslauga teikiama ir prekybos tinkluose „Maxima“, „Iki“, „Rimi“ ir kitų parduotuvių kasose bei „Narvesen“, „Lietuvos spaudos“ kioskuose, iš viso – apie 4 tūkst. taškų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder