Antanas Kandrotas

Iš ko gyvena Antanas Kandrotas-Celofanas: pinigų žinomam veikėjui netrūksta, bet jo bendrovės „virina minusą“

(60)

Antanas Kandrotas, daugeliui šiais laikais žinomas tiesiog kaip Celofanas, šiandien yra vienas garsiausių prieštaringai vertinamų šalies veikėjų – vyras siejamas ir su 2021 metais vykusiu Didžiuoju šeimų maršu ir tais pačiais metais vykusiomis riaušėmis prie Seimo (dėl pastarųjų dabar tenka aiškintis teisme), dėmesio susilaukia jo pasisakymai, akcijos, transliacijos feisbuke, nuotykiai su policija ir keliamos bylos.

Šių metų kovą A. Kandrotas buvo paleistas iš Marijampolės kalėjimo, kur dėl finansinių aferų atliko laisvės atėmimo bausmę.

Tačiau panašu, jog nusikalstamos veikos žymė jam neatrodo reikšminga kliūtimi tapti net šalies prezidentu – didėjant vyro ambicijoms pasigirsta vis daugiau kalbų apie ketinimus dalyvauti prezidento rinkimuose.

Priešingai – prieštaringai vertinamas vyras ir toliau patenka į situacijas, dėl kurių vėliau jam tenka aiškintis policijai.

Štai prieš mėnesį A. Kandrotas buvo pristatytas į Kauno miesto Nemuno policijos komisariatą po to, kai nuo Kauno apylinkės teismo pastato nukabino Ukrainos vėliavą.

Visai įmanoma, kad ateityje ne kartą teistam veikėjui gali tekti vėl pakliūti už grotų – šiuo metu, kaip minėta, A. Kandrotas teisiamas riaušių prie Seimo byloje, įvairiose teisminėse instancijose nagrinėjamos jam iškeltos bylos dėl finansinių nusikaltimų.

Tačiau, nepaisant turimų bėdų su teisėsauga ir laiko, praleisto už grotų, galima įtarti, kad žinomas veikėjas gyvena finansiškai gerai, apie tai leidžia spręsti į viešumą patenkančios detalės.

Pavyzdžiui, prieš kelerius metus A. Kandrotas sulaukė nemažai dėmesio, kai paaiškėjo, kad vyras važinėja su Maltos ordino diplomatiniais numeriais pažymėtu automobiliu „Jaguar“.

Nors tąkart daugiau dėmesio sulaukė patys numeriai ir tai, kaip žinomas veikėjas juos gavo, pastabesniems užkliuvo ir pats A. Kandroto automobilis: „Jaguar XJ“ – ne pats pigiausias, ganėtinai prabangus ir nemažai kainuojantis egzempliorius automobilių rinkoje.

O 2022 m. vasarį A. Kandrotas surengė tiesioginę transliaciją iš savo namų, kai nemažos policijos pajėgos atvyko jo išvežti į bausmės atlikimo vietą. Vėlgi – tąkart dėmesio centre buvo pats Celofanas ir policijos pareigūnai, tačiau pastabesniems taip pat buvo matyti, kad žinomas veikėjas gyvena ganėtinai neblogai: būstas – erdvus ir įrengtas, ganėtinai naujos statybos name.

Kyla klausimas – iš ko gi gyvena žinomas vyras, iš kokių pinigų ir namai, ir automobilis, kai nemažai laiko pastaruoju metu tenka praleisti už grotų ar teisme?

Viešojoje erdvėje informacijos apie darbinę A. Kandroto veiklą nėra gausu – galima rasti tik tiek, kad žinomas veikėjas yra verslininkas, tačiau koks tas verslas – nežinia.

Alfa.lt pabandė išsiaiškinti, kaip ir kokiais būdais A. Kandrotas uždirba pinigus, tačiau išaiškėjo įdomi situacija: Registrų centro duomenys atskleidžia, jog šis vyras yra arba buvo toli gražu ne vienos įmonės vadovu ar akcininku, bet pastarosios bendrovės dažniau veikia nuostolingai, arba, kaip kartais sakoma versle, „virina į minusą“, užuot nešusios pelną.

Vadovauja ne vienai bendrovei

Šiuo metu A. Kandrotas yra bendrovės „Igita“ akcininkas bei vadovas. Bendrovė, kurios veiklos tikslais yra nurodyti elektros energijos gamyba, perdavimas, paskirstymas ir pardavimas, buvo įsteigta 2012 metais.

Tačiau, kaip matyti iš Registrų centre pateiktos informacijos, bendrovės akcininku ir vadovu A. Kandrotas tapo tik 2021 metais.

Nors už praėjusius metus finansinės atskaitomybės dokumentai vis dar nėra pateikti, remiantis 2021 metų informacija matyti, jog įmonės pardavimo pajamos tada siekė 338 725 tūkst. eurų – 44,6 proc. daugiau nei 2020 metais.

Tačiau, nors „Igitos“ pardavimo pajamos 2021 metais augo, bendrovė veikė nuostolingai. Nuostolis siekė beveik 66 tūkst. eurų, kai 2020 metais grynasis pelnas buvo 1 253 eurai.

Pastaroji bendrovė – ne vienintelė, kurios vadovu yra A. Kandrotas. Šias pareigas vyras užima ir bendrovėje „Kirasa“ – pastaroji 2013 metais buvo įsteigta pavadinimu „DALYS LT“, o veiklos objektu tuo metu nurodyta prekyba naudotomis automobilių detalėmis.

2016 metais bendrovės pavadinimas buvo pakeistas į dabartinį, o į veiklos rūšių sąrašą įtrauktos sritys sudaro įspūdį, jog įmonė išties universali, mat nurodytos veiklos neatrodo itin susijusios tarpusavyje.

Be variklinių transporto priemonių ir motociklų didmeninės ir mažmeninės prekybos bei remonto ar gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statybos; pastatų remonto, restauravimo ir rekonstravimo, veiklos rūšių sąraše galima išvysti netgi maisto produktų ar gėrimų gamybą.

Šios bendrovės vadovu A. Kandrotas tapo 2022 metais. Už pastaruosius metus bendrovės finansinės atskaitomybės dokumentai vis dar nepateikti, tačiau net ir pateiktos ankstesnės ataskaitos nėra visiškai aiškios.

Pavyzdžiui, 2021 metų ataskaitoje nėra pateiktų bendrovės pardavimo pajamų, tačiau matyti, jog buvo patirtas 416 eurų nuostolis. Tuo tarpu 2020 metais bendrovės pardavimo pajamos siekė 484 214 tūkst. eurų, o grynasis pelnas – 29 475 tūkst. eurų.

Vadovaujamoms bendrovėms – bankrotai

Panašu, kad pinigus vargiai uždirba ir kitos bendrovės, su kuriomis susijęs žinomas veikėjas.

Šių metų balandžio mėnesį A. Kandrotas direktoriumi buvo paskirtas ir iš Kauno apygardos teismo nutartį dėl bankroto bylos iškėlimo gavusioje bendrovėje „Lasilita“.

Ši įmonė buvo įsteigta 2009 metais. Registrų centrui pateikti dokumentai rodo, jog pagrindine bendrovės veikla buvo nurodyta valymo veikla. Kiek vėliau įregistruotuose bendrovės įstatuose prie veiklos objektų atsirado ir daugiau sričių, kurios, regis, itin glaudaus tarpusavio ryšio taip pat neturi.

Tai – didmeninė ir mažmeninė prekyba, nuoma, viešbučių veikla, reklamos agentūrų veikla bei kitos.

Teismo nutarties dėl bankroto iškėlimo ši bendrovė yra sulaukusi jau dukart – pirmą kartą

teismas iškelti bankrotą bendrovei nusprendė 2016 metais, antrą – šiemet.

Tačiau tai – ne vienintelė nutarties dėl bankroto iškėlimo sulaukusi bendrovė, su kuria A. Kandrotas turi sąsajų. 2021 metais vyras tapo įmonės „Stebėjimo technologijos“ akcininku ir buvo paskirtas jos direktoriumi.

Pastaroji bendrovė įsteigta 2013 metais, o pradiniais veiklos tikslais nurodyti elektroninių IP stebėjimo kamerų bei kitos elektronikos, skirtos sekimui, pasiklausymui, el. stebėjimui importas, eksportas, didmeninė bei mažmeninė prekyba ir prekyba elektroninėje erdvėje.

Tais metais, kai A. Kandrotas tapo šios bendrovės direktoriumi, buvo atnaujinti ir įmonės veiklos tikslai. Jais tapo pastatų ir statinių elektros tinklų įrengimas, gaisro pavojaus ir apsaugos signalizacijos įrengimas, antenų, ryšio sistemų įrengimas, elektros, vandentiekio ir kitos įrangos įrengimas; apsaugos ir tyrimo veikla, apsaugos sistemų paslaugų veikla; laidinio ryšio paslaugų veikla ir belaidžio bei palydovinio ryšio paslaugų veikla.

Tačiau jau kitais metais Vilniaus apygardos teismo nutartimi bendrovei iškelta bankroto byla – teismui pateiktame kitos bendrovės ieškinyje buvo nurodyta, jog „Stebėjimo technologijos“ yra skolinga 2 261,03 euro ir to neginčija.

Teismas taip pat nustatė, jog 2020 metais bendrovė turėjo 22 204 tūkst. eurų grynojo nuostolio ir įsiskolinimą Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai.

Praėjusių metų rugpjūtį teismas nutarė likviduoti bankrutuojančią bendrovę.

Įmonė, kuri nevykdo jokios veiklos?

Atsivertus Registrų centro juridinių asmenų registrą galima pamanyti, jog Celofano pravarde žinomas vyras yra rimtas verslininkas – jo pavardė regima toli gražu ne prie vienos bendrovės vadovo ar akcininko pozicijos.

Tačiau kiek įsigilinus paaiškėja, jog tos bendrovės – ne tokios ir sėkmingos, mat su likvidavimo grėsme susidūrė ne tik aptarta bendrovė „Stebėjimo kameros“.

Remiantis Registrų centro duomenimis, A. Kandrotas šiuo metu yra akcininkas ir 2019 metais įsteigtoje bendrovėje „Novatecha“, kuri užsiima mažmenine prekyba, išskyrus variklinių transporto priemonių ir motociklų prekybą; užsakomuoju pardavimu paštu arba internetu; konsultacine verslo ir kito valdymo veikla.

Šios bendrovės akcininku A. Kandrotas tapo 2021 metais, tais pačiais metais jis paskirtas ir bendrovės direktoriumi.

Tačiau jau kitų metų pavasarį iš Registrų centro bendrovė sulaukė pranešimo dėl numatomo inicijuoti likvidavimo.

Kaip nurodyta pranešime, bendrovė ir jos valdymo organų nariai ilgiau negu šešis mėnesius nebuvo pasiekiami nei juridinio asmens buveinėje, nei Registre nurodytais adresais.

Po 3 mėnesių likvidavimą nuspręsta inicijuoti.

A. Kandroto vadovaujamų likviduojamų bendrovių sąrašą galima papildyti ir dar viena – bendrove „Skaivarė“ (ji figūravo vienoje iš bylų, kurias užsidirbo A. Kandrotas). 2010 metais įsteigta bendrovė, kaip nurodyta įstatuose, užsiima firmų ir kitų bendrovių komercinių operacijų apskaitos tvarkymu.

Šios įmonės direktoriumi A. Kandrotas tapo 2014 metais, o 2022 metais buvo nuspręsta inicijuoti šios bendrovės likvidavimą.

Kaip matyti Registrų centro siųstame pranešime, „Skaivarė“ Registrų centrui nebuvo pateikusi metinių finansinių ataskaitų rinkinių, o bendrovės valdymo organų nariai ilgiau nei šešis mėnesius buvo nepasiekiami.

Negana to, per penkerių metų laikotarpį bendrovė neatnaujino savo duomenų Registre, dėl ko kilo pagrindas manyti, jog ji nevykdė jokios veiklos.

Registrų centro duomenimis, akcininku arba vadovu A. Kandrotas yra buvęs bent dar 10-yje nepaminėtų bendrovių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder