Karinės jūrų pajėgos stiprina „NordBalt“ kabelio stebėseną

Karinės jūrų pajėgos stiprina povandeninio elektros kabelio tarp Lietuvos ir Švedijos „NordBalt“ Baltijos jūroje stebėseną, o kariuomenė bei elektros perdavimo įmonė „Litgrid“ stiprina bendradarbiavimą saugant kritinę povandeninę infrastruktūrą jūroje. 

Lietuvos kariuomenė bei „Litgrid“ pirmadienį pranešė apie pasirašytą bendradarbiavimo sutartį.

Pasak kariuomenės, abi šalys keisis informacija apie stebimus pažeidimus, neįprastą veiklą ir atnaujins apsaugos priemones.

„Grėsmių kritinei jūrinei infrastruktūrai mastai ir pobūdis reikalauja glaudaus bendradarbiavimo. Galime pasidžiaugti, kad toks bendradarbiavimas nuolat vyksta, o Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų bendradarbiavimo sutarties su „Litgrid“ pasirašymas leis jį dar labiau struktūrizuoti ir užtikrinti visapusišką efektyvumą”, – pranešime teigė Karinių jūrų pajėgų vadas Giedrius Premeneckas.

„Sutartis įtvirtina Lietuvai svarbų bendrą tikslą – geriausią įmanomą Baltijos jūros povandeninės elektros infrastruktūros saugumą“, – teigė bendrovės vadovas Rokas Masiulis.

Pasak kariuomenės, sutartis su „Litgrid“ leidžia Karinėms jūrų pajėgoms dalyvauti infrastruktūros apsaugos procesuose bei visuomenės švietime, taip pat padės sustiprinti gynybinius mechanizmus bei užtikrinti, kad Baltijos jūra ir jos povandeninė infrastruktūra būtų apsaugota nuo galimų išorinių grėsmių.

„Litgrid“ skelbia, kad pasirašius sutartį su kariuomene, Karinės jūrų pajėgos vykdys nuolatinę „NordBalt“ kabelio stebėseną, bus keičiamasi informacija.

Švedijos žiniasklaida sekmadienį pranešė apie bandymus pažeisti Lietuvą ir Švediją jungiantį povandeninį elektros kabelį „NordBalt“.

Tuo metu energetinės infrastruktūros apsauga regione vėl tapo aktuali po to, kai Kalėdų dieną, kaip įtariama, diversijos metu buvo sugadintas povandeninis kabelis „Estlink 2“, kuriuo elektra tiekiama iš Suomijos į Estiją. Be to, žalos padaryta ir keturiems kitiems telekomunikacijų kabeliams tame pačiame regione.

Diversija įtariamas tanklaivis „Eagle S“ galimai priklauso vadinamajam Rusijos „šešėliniam laivynui“. Tai reiškia, kad juo, apeinat Maskvai taikomas sankcijas, gabenama rusiška nafta ir jos produktai.

Incidentai Suomijos įlankoje įvyko praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po to, kai Švedijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje buvo pažeisti du telekomunikacijų kabeliai.

Ekspertai ir politikai yra sakę, kad pastarojo meto veiksmai, nukreipti prieš gyvybiškai svarbią infrastruktūrą, yra Rusijos hibridinio karo prieš Vakarų šalių dalis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder