Kauno konservatoriai nesurinko Visvaldo Matijošaičio atstatydinimo procedūrai reikalingų parašų

Opoziciniams Kauno konservatoriams nepavyko surinkti parašų pradėti mero Visvaldo Matijošaičio atleidimo procedūrą, BNS penktadienį sakė frakcijos seniūno pavaduotoja Jurgita Kupčinskienė.

 

„Tai čia buvo tik toks pasitikrinimas.

Ar apskritai koks nors proveržis gali būti „Vieningo Kauno“ frakcijoj?“, – BNS sakė J. Kupčinskienė.

„Sakau proveržis, nes žmonės visiškai nereagavo.

Gavom vienintelį atsakymą vieno žmogaus iš „Vieningo Kauno“ frakcijos, kuris parašė, kad išanalizavo teisės aktus ir nusprendė nepasirašyti“, – nurodė ji.

Pirmasis apie tai pranešė naujienų portalas LRT.

Teikimą dėl mero atleidimo gali siūlyti ne mažiau kaip trečdalis savivaldybės tarybos narių.

Konservatoriai Kauno miesto savivaldybės taryboje turi šešis atstovus, opoziciniai demokratai – tris iš 41 tarybos nario. Mero V. Matijošaičio vadovaujamam „Vieningam Kaunui“ taryboje atstovauja 32 politikai.

LRT J. Kupčinskienė sakė, jog „demokratų“ partijos politikai po atstatydinimu taip pat nepasirašė.

Konservatoriai pradėtą parašų rinkimą grindė tuo, jog V. Matijošaičio šeimai tęsiant verslą Rusijoje ir sudarinėjant naujus sandorius su sankcionuojamais Rusijos bankais yra sulaužyta mero priesaika, veiksmai nėra suderinami su miesto gyventojų interesu, priešiški valstybei.

Jei surinkti parašus surinkti būtų pavykę, dar reikėtų gauti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išvadą, ar tikrai meras sulaužė priesaiką, nevykdė įgaliojimų.

Teismui pateikus teigiamą išvadą, už mero atleidimą iš pareigų dar turėtų balsuoti ne mažiau kaip trys penktadaliai tarybos narių.

Sidebar placeholder