Kino teatrai respiratoriais apsirūpino, tačiau naujais ribojimais yra itin pasipiktinę

Kino teatrai sako respiratoriais jau apsirūpinę, savo lankytojams juos ruošiasi pardavinėti už simbolinę kainą. Kiti respiratorius dalys nemokamai, siekdami „išlyginti absurdiškus ribojimus“.

Kino teatro „Multikino“ rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas atskleidė, kad jau turi įsigiję 6 tūkst. respiratorių, kuriuos kino lankytojai galės įsigyti bilietų kasose už savikainą – 40 euro centų.

„Jei nuspręsime respiratorius dalyti nemokamai ir žiūrovų srautai išliks kaip iki šiol, tai mums reikės 5–6 tūkst. respiratorių per savaitę, jie atsieitų apie 2 tūkst. eurų, jei kaina nesikeis“, – pridūrė jis.

R. Bilinskas minėjo, kad pastebėjo bilietų pardavimo sumažėjimą, „nes vakar žiniasklaida tai apibūdino kaip didžiulį siaubą ir visos antraštės buvo dramatiškos“.

„Taip, respiratorių dėvėjimas yra dar vienas nepatogumas klientams.

Prie medicininių kaukių jau buvome įpratę visi, o bet kuri naujovė, kuri nėra patogi ir pageidaujama, sutinkama gan priešiškai, ir kol kas savaitgaliui matome vangesnius bilietų pirkimus“, – sakė „Multikino“ atstovas.

Jis pabrėžė, kad, be kaukių dėvėjimo, kino teatre tvarka lieka kaip buvusi: „Užkandžiai ir gėrimai salėje galimi, o kad žiūrovams būtų komfortiškiau, tarp nesusijusių asmenų paliksime vienos laisvos kėdės tarpą, kurį taikome jau nuo rudens.“

„Skalvijos“ kino centro komunikacijos specialistė Auksė Podolskytė sako, kad jų kino centras respiratorių turi įsigijęs nedidelį kiekį, o jų trūkumą pastebėjo visose vaistinėse ir prekybos centruose.

Organizatorių nuotr.

„Skalvija“. Modestas Endriuška

„Skalvija“ respiratorius taip pat žada pardavinėti bilietų kasose už 50 centų kainą tuo atveju, jei lankytojas dėvėtų įprastą medicininę kaukę.

„Respiratorius tikrinsime taip pat, kaip ir kaukes – prie salės durų administratorė tikrindama galimybių pasą ir bilietą į seansą atkreips dėmesį, ar žiūrovas dėvi kaukę, ar respiratorių“, – tvarką aiškino A. Podolskytė.

Yra, kas finansuos

Kino teatrų „Forum Cinemas“ vadovas Gintaras Plytnikas tikino, kad respiratoriais spėjo apsirūpinti jau praėjusią savaitę, kadangi jų kainos itin auga: „Didmeninės kainos aną savaitę svyravo 10 centų ribose. Šią savaitę – jau 17 centų.

Nenustebsime, jei kitą jų kaina sieks 30 centų ir daugiau. Kai kurie pardavėjai net džiūgauja, kad turi prabangių – po 40–70 centų.“

„Vienam kino teatrui (vidutiniškai – 6 salių), kuriame per dieną įvyksta 30 kino seansų per mėnesį reikia mažiausiai 20 tūkst. respiratorių“, – skaičiavo „Forum Cinemas“ vadovas.

„Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) manymu, respiratoriai reikalingi tik atėjus į kino teatrą, todėl būtų naivu tikėtis, kad visi mūsų lankytojai bus girdėję, kad jų medicininė kaukė, puikiai tinkanti restorane, bažnyčioje, naktiniame klube ir daugmaž visur kitur, čia jau nebeveikia ir jiems privalu turėti respiratorių.

Ir visai nesvarbu, kad kino salėje jų laukia 26 kubiniai metrai šviežio oro per valandą asmeniui ir jokios trinties tarp svetimų žmonių. Kai kuriose įstaigose, įskaitant poliklinikas, tiek ventiliuojamo oro žmonės gauna per mėnesį, kai kur gal ir per tris“, – pasipiktinimą naujais ribojimais reiškė G. Plytnikas.

Jis sako, kad „šiam absurdui išlyginti“ kol kas respiratorius nusprendė pirkti iš savų lėšų ir klientus jais aprūpinti nemokamai, tačiau tai – nemenkos papildomos išlaidos.

„Jei naujieji apribojimai užsitęs ar atsiras dar didesnių, tokių kaip užkandžių ir gėrimų draudimas, tuomet šis mūsų pasiryžimas finansuoti kaukes dings“, – pridūrė „Forum Cinemas“ vadovas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder