Gitanas Nausėda

Knygą apie jį užsakomąja pavadinęs Nausėda sako, kad įprastai tokias užsako leidėjas

(2)

Prezidento Gitano Nausėdos atstovas sako, kad knygas paprastai užsako leidėjai, todėl šalies vadovas ir pavadino tyrimų žurnalistų apie jį parašytą knygą „užsakomąja žurnalistika“.

„Įprastai tokius projektus užsako leidėjas“, – trečiadienį šalies vadovo poziciją BNS perdavė Ridas Jasiulionis, atsakydamas į klausimą, kas, anot prezidento, užsakė minėtą leidinį.

Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygą „Pranešėjas ir Prezidentas“ išleido internetinė televiziją „Laisvės TV“.

„Apie tai, kaip jo (leidėjo – BNS) angažuotumas ir atvirai deklaruojamas siekis tiesiogiai paveikti politinius procesus dera su žiniasklaidos misija ir viešosios informacijos rengėjui nustatytais teisiniais reikalavimais, paliekame spręsti visuomenei“, – BNS raštu nurodė Prezidento komunikacijos grupė.

Vasarį išleistoje žurnalistų knygoje pateikiamas aukštas pareigas Valstybės saugumo departamento (VSD) užėmusio pareigūno liudijimas, jog jis 2018 metų liepą iš departamento direktoriaus pavaduotojo Remigijaus Bridikio gavo kelis popieriaus lapus su daugybe pavardžių ir žodinį pavedimą „patikrinti vieno kandidato rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą“.

Nors VSD Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui pateikė raštą, kad buvo tikrinti visų kandidatų į prezidentus komandos ir rinkiminiai štabai, žurnalistai savo knygoje cituoja minėtą pranešėją, kuris tvirtina, jog tikrintas buvo tik G. Nausėdos štabas ir galimi rėmėjai.

Pranešėjas taip pat knygai liudijo, jog VSD direktoriaus pavaduotojas R. Bridikis patvirtino, kad sąrašai buvo gauti iš paties G. Nausėdos.

Pats šalies vadovas knygą buvo pavadinęs pasaka, o antradienį pareiškė: „Man atrodo, kad (tai – BNS) yra ne visai tiriamoji žurnalistika, man atrodo, kad tai yra užsakomoji žurnalistika“.

R. Jasiulionis taip pat teigė, kad „nepriklausoma, objektyvi ir nešališka žiniasklaida bei patikrintais faktais grindžiama žurnalistika yra laisvos visuomenės pagrindas“.

„Gandais, nutylėjimais ir šališkomis interpretacijomis grindžiamas informacijos pateikimas pagal apibrėžimą negali būti laikomas tiriamąja žurnalistika“, – sakė R. Jasiulionis.

„Galbūt todėl minėtos knygos autoriai nuo pat pradžių, taip pat ir prašydami prezidento komentarų, pasirinko savo darbą pristatyti kaip „publicistinį projektą“, taigi nukreiptą į poveikį viešajai nuomonei“, – pridūrė jis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder