Konservatorė sako, kad prezidento palyginimai diskriminuoja: tarsi parodoma, kad moterys yra mažiau vykusios

(4)

Konservatorių frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad vaizdingi prezidento Gitano Nausėdos palyginimai siunčia moteris diskriminuojančias žinutes.

Komentuodama prezidento žodžius, kad Vokietijos kariuomenė nėra mergina, kurią galima pakviesti gerai praleisti vakaro prie ežero, konservatorė pažymi, jog tai ne pirmas kartas, kada G. Nausėda pasirenka nekorektiškus, iš sovietinių laikų atėjusius palyginimus

„Turbūt yra pomėgis rinktis tokius keistesnio pobūdžio palyginimus ir metaforas kur, galbūt, kažkam yra juokinga. Gal būtent tuo tikslu yra renkamasi. Bet tai tikrai nėra nei juokinga, tai nėra ir korektiška.

Man yra įstrigę prezidento pasisakymai apie pusiau nėščias moteris... Tai labai jautru, ypač turint galvoje moteris, bandančias susilaukti vaikelio“,– Eltai sakė konservatorių frakcijos Seime seniūnė.

Jos teigimu, paskutinis diskusijas sukėlęs prezidento pasisakymas, kai Vokietijos kariuomenę jis palygino su merginomis, labai panašus į ankstesnius viešai išsakytus palyginimus.

„Buvo palyginimas apie iš vonios išpiltą kūdikį. Nežinau, ar tai yra gero tono ženklas. Paskutinis pasisakymas atsiduria toje pačioje kategorijoje“, – teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pasak jos, tokie pasisakymai nors ir yra vaizdingi, bet siunčia netinkamas ir moteris diskriminuojančias žinutes.

„Išskirtinai apeliuojama į moteris, tarsi parodant, kad jos yra mažiau vykusios. Aš tokių juokų potekstę taip perskaitau. Nemanau, kad tai yra korektiški palyginimai ir verti prezidento lūpų“, - sakė politikė.

Konservatorė sako nemananti, kad kritikos sulaukę prezidento pasisakymai kyla dėl to, ką iš tikrųjų apie moteris mano šalies vadovas.

„Galbūt yra įaugę tokie gajūs ir keisti juokeliai iš sovietinių laikų, tokie užstalės juokeliai ir posakiai, kurie, mano požiūriu, yra nederami ir neturi būti vartojami“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Antradienį viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimas dėl, ekspertų vertinimu, seksistinio prezidento Gitano Nausėdos pasisakymo. Šalies vadovas interviu BNS teigė, kad Vokietijos kariuomenė nėra mergina, kurią galima pakviesti gerai praleisti vakaro ežero.

„Vokietijos kariuomenė, žinote, nėra mergina, kurią galima pakviesti gerai praleisti vakaro prie ežero po atviru dangumi.

Tai yra rimta kariuomenė, kuriai reikia pasiūlyti vedybų sutartį ir toje vedybų sutartyje turi būti labai aiškiai numatyti Lietuvos įsipareigojimai, ką mes padarysime, nes kitaip Vokietijos kariuomenė savo įsipareigojimų mums taip pat negalės vykdyti“, – teigė šalies vadovas.

Kritikos dėl kontroversiškų pareiškimų prezidentas sulaukia ne pirmą kartą. Kiek anksčiau kritikuodamas siūlymą koreguoti Seimo pirmininkės ir premjerės saugojimo režimą, prezidentas situaciją prilygino buvimu „truputį nėščiam“.

„Negalime tokių žaidimų žaisti, čia kaip būti truputį nėščiam“, – sakė G. Nausėda.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder