Konstitucinis Teismas pradeda bylą dėl galimybių paso ribojimų per karantiną

Konstitucinis Teismas pradeda bylą dėl galimybių paso ribojimų per karantiną

Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradės svarstyti bylą dėl galimybių paso, be kurio karantino metu nebuvo galima patekti į prekybos centrus, lankytis renginiuose, paslaugų teikimo vietose, ribojimus.

Byla rašytinio proceso tvarka pradedama nagrinėti pagal dviejų teismų, sustabdžiusių baudžiamąsias bylas dėl svetimu galimybių pasu pasinaudojusių žmonių, prašymus.

Vilniaus apygardos teismas į KT, prašydamas įvertinti galimybių paso ribojimus, kreipėsi byloje, kurioje asmuo pasinaudojo kito asmens vardu išduotu galimybių pasu, kad patektų į kokteilių barą.

Kauno apygardos teismo prašymą įvertinti ribojimus galimybių paso neturėjusiems asmenims KT pateikė sustabdęs baudžiamąją bylą pagal asmens, nuteisto už bandymą patekti į prekybos centrą su svetimu galimybių pasu, skundą.

KT nagrinėja ne vieną bylą dėl karantino metu galiojusių ribojimų, o kelias byla jau yra baigęs. Teismas yra konstatavęs, kad Konstitucijai neprieštaravo reikalavimas darbuotojams testuotis dėl COVID-19 ligos, karantino metu galioję grožio ir odontologijos paslaugų teikimo ribojimai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder