Kretingoje Vilniaus gatvė po renovacijos vis dar nepriduota vertinti valstybinei komisijai

Nors iš esmės Vilniaus gatvė po renovacijos papuošė miestą, atrodo moderni, tačiau ji vis dar nepriduota vertinti valstybinei komisijai. Pagrindinė miesto susisiekimo arterija tiek vykstant užsitęsusiam jos renovacijos procesui, tiek praėjus daugiau kaip metams po jos užbaigimo, vis dar linčiuojama ir pačių kretingiškių dėl nekokybiškai paklotų ir vietomis jau atšokusių šaligatvių plytelių, nusitrynusių herbų apsauginėje tvorelėje bei kitų trūkumų.

Ir džiaugiasi, ir piktinasi

Kretingiškiai pastebi, kad Vilniaus gatvę kartkartėmis apžiūri specialistai, o darbininkai po jų vis kažką taiso – darbai niekaip nesibaigia.

Pasipiktinę dėl nekokybiškų darbų, žmonės skambina į redakciją.

„Argi taip turi atrodyti milijonus kainavusi gatvė: vakare eini ir vietomis gali dribti užkliuvęs už klibančių šaligatvio plytelių.

Prie „Liepos“ parduotuvės plytelės iškilnotos, atrodo, kad dirbo kažkokie atgrubnagiai“, – kalbėjo Augenijus Platkauskas.

„Tiek džiaugėmės dekoro elementu – Kretingos miesto herbai su Marijos atvaizdais ant metalinių tvorelių atrodė taip originaliai. Bet praėjo vos keli mėnesiai, ir tie herbai jau apsitrynę.

Kodėl buvo parinktos tokios nekokybiškos medžiagos?“, – stebėjosi Joana B.

Kitus piktino pernelyg smulkūs užrašai ant istorinius ar turizmo objektus nurodančių lentelių, įrengtų palei Vilniaus gatvę: „Per Vėlines atvyko svečių. Diena buvo itin graži.

Aplankę kapines, žmonės norėjo susipažinti su miestu, bet sukritikavo tas nuorodas. Važiuodamas niekaip neįsistebeilysi į užrašus, turi sustoti išlipti, prieiti artyn ir tik tuomet įskaitysi kryptį.

Kretingiškiams visos kryptys yra žinomos – kam jiems tos lentelės, bet jeigu buvo siekiama informuoti atvykusius žmones, informacija pateikta nevykusiai“, – įsitikinęs Ignas Pocius.

Du projekto užsakovai

Vilniaus gatvės Kretingoje rekonstrukcijos užsakovai – Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) ir Kretingos rajono savivaldybės administracija.

Kelių direkcija vykdė darbus 1,28 km ilgio važiuojamojoje dalyje nuo turbo žiedo Birutės gatvėje iki Kretingos muziejaus, klojo pėsčiųjų ir dviračių takus, įrengė infrastruktūrą palei juos.

Savivaldybė buvo atsakinga už pėsčiųjų zoną Rotušės aikštėje, aikšteles prie bažnyčios ir Jurgio Pabrėžos paminklo.

Vilniaus gatvės rekonstrukcijai buvo išleista 4 mln. 138 tūkst. Eur, iš kurių 3,4 mln. Eur skyrė LAKD, o 737 tūkst. Eur – Kretingos rajono savivaldybė.

„Pajūrio naujienos“ darsyk grįžo prie Vilniaus gatvės renovacijos temos: teiravomės Savivaldybės ir Kelių direkcijos atstovų: kiek ir kur buvo atrasta broko, ką reikia ištaisyti ir ar tai įmanoma, nes vyko vientisas darbų procesas?

Kiek laiko rangovas – darbus atliko bendrovė „Šilutės automobilių keliai“ – dar privalės atsakyti už savo objektą?

Jeigu didžioji darbų dalis teko LAKD, kodėl ji vilkina darbų pridavimą, ar tai nekenkia ne tik jos, bet ir visos valstybės autoritetui?

Organizatorių nuotr.

Renovuotos Vilniaus gatvės vaizdas gražus, tačiau rangovų darbas – lyg atgrubnagių atliktas.

Darbų kokybė nėra gera

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė neslėpė, kad, matant bendrą gatvės vaizdą, ji atrodo neblogai, tačiau darbų kokybė nėra gera.

„Rangovui teks taisyti nemažai vietų, kol nusistovės pėsčiųjų takų danga – dabar labiausiai ir išlenda pakloto klinkerio brokas.

Rangovas taip pat privalo prižiūrėti medžius: neprigijusius atsodinti, o ir rūpintis jais visu garantiniu laikotarpiu“, – sakė ji.

Garantinis laikotarpis yra 5-eri metai: visą tą laiką „Šilutės automobilių keliai“ privalės taisyti atsirandančius defektus. Garantinis laikotarpis prasidės po to, kai gatvė bus atiduota vertinti.

„Lietuvos automobilių kelių direkcija dabar vykdo savo objekto dalies apžiūrą, Savivaldybė dar negavo apžiūros akto, ką jie atrado taisytino ir ko reikalauja, kad rangovas sutvarkytų.

Tačiau tai – ne Savivaldybės kompetencija, negalėčiau komentuoti jų darbų proceso“, – patikino V. Turauskaitė.

Vėliau taps seniūnijos rūpesčiu

Apžiūroje dalyvausi Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė taip pat labiausiai pastebėjo kai kuriose vietose įkritusias trinkeles. Taip pat tai, kad kai kuriuose šviestuvuose kaupiasi vanduo, vadinasi, šie prastai užsandarinti. Tvorelės rūdija, herbai nusitrynę.

„Mano tokie pastebėjimai, kaip miesto šeimininkės, nesu techninė specialistė, kad komentuočiau – ar medžiagos prastos, ar darbai prastai atlikti. Po bendros apžiūros, LAKD atstovai rinkos vieni aptarti trūkumus. Kada ištaisys juos, nežinau. Kelių direkcija 5-erius metus atsakys už savo darbus, bet po to viskas kris ant mūsų pečių“, – apmaudo neslėpė seniūnė.

Tačiau Savivaldybei priklausančioje Vilniaus gatvės dalyje – V. Turauskaitės žodžiais, šiuo metu viskas yra gerai: atlikta ne viena apžiūra, trūkumai ištaisyti. Anksčiau joje taip pat būta broko: netiksliai paklotos trinkelės prie J. Pabrėžos paminklo, prastas jų suvedimas su paviršiumi, buvo pradėję rūdyti metaliniai gėlių vazonai.

Organizatorių nuotr.

Aprūdiję ir nusitrynę miesto herbai apsauginėje tvorelėje.

---

Prieš savaitę išsiuntus pluoštą klausimų, vakar redakcija gavo tokį LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovės Aušros Ramoškaitės komentarą:

– Darbai pagal 2019 m. rugsėjo 9 d. sutartį „Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2303 Kretinga–Kūlupėnai, kuriam Kretingoje suteikti miesto Rotušės a. ir Vilniaus g. pavadinimai, ruožo nuo 0,00 iki 0,922 km ir nuo 1,050 iki 1,408 km rekonstravimas“ turėjo būti baigti 2020-ųjų rugpjūčio 24 dieną.

Papildomais susitarimas rangovui atskiruose ruožuose terminai buvo pratęsti, bet rangovas ir pagal pratęstus terminus kokybiškai ir  laiku neatliko darbų.

Objektas nebuvo priimtas dėl nustatytų defektų: bordiūrai, pėsčiųjų ir dviračių takų trinkelės, inžinerinių komunikacijos šulinių dangčiai, lietaus nuotekų bordiūrinės grotelės ir kt. atskirose objekto vietose įrengti neteisingai, neatitinka norminių dokumentų ir projekto reikalavimų.

Informuojame, kad rangovas už atsiradusius defektus atsako penkerius metus, o už paslėptus darbus – dešimt metų.  Visus defektus rangovas taiso savo lėšomis, valstybės lėšų į tai neinvestuojama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder