Kretingos meras ir vicemeras karo kirvių nelinkę užkasti

Po kontakto su koronavirusu sergančiu šeimos nariu saviizoliacijoje buvęs ir per nuotolį visą tą laiką dirbęs Kretingos rajono meras Antanas Kalnius į savo kabinetą Savivaldybėje žada grįžti jau pirmadienį, tačiau lig šiol nesupranta, dėl ko galėjo užsitraukti savo pavaduotojo Dangiro Samaliaus rūstybę.

Žinia, kad reikės izoliuotis, išvakarėse trečiuoju skiepu pasiskiepijusiam A. Kalniui buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus, mat vėl pasikeitė įstatymas.

Tad, sužinojęs, kad artimam žmogui patvirtintas COVID-19 ligos atvejis, nedelsiant susirinko daiktus ir iš Savivaldybės patraukė namo. Kadangi jautėsi gerai, nusprendė tą savaitę dirbti nuotoliniu būdu.

„Biuletenio neėmiau – juk ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras simptomų nejaučiančius gyventojus ragina dirbti iš namų, nebūti biudžetui našta“, – juokėsi jis.

Tačiau D. Samalius A. Kalniui atsiuntė raštą su įspėjimu, kad nuotoliniu būdu meras dirbti negali, mat tokia tvarka nėra apibrėžta Kretingos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamente.

Be to, komitetų posėdžiai esą suplanuoti „gyvi“, tai kaip meras, būdamas saviizoliacijoje, juos koordinuos?

„Nei tarybos Reglamente, nei Savivaldos įstatyme nėra akcentuojama, kad meras negali dirbti nuotoliniu būdu.

Bet dėl širdies ramumo aš pasiskambinau Vyriausybės atstovei – o gal tikrai netinkamai elgiuos?

Atstovė patikino, jog esu visiškai teisus, galiu dirbti. Dėl įdomumo dar pasiskambinau ir į aplinkines savivaldybes – gal, sakau, ten praktika kitokia? Bet kolegos juokėsi – tik pas mus, Kretingoje, dyvai gali dėtis“, – dėstė A. Kalnius.

Jo nuomone, XXI amžiuje, modernių technologijų laikais, dirbti nuotoliniu būdu – ir įprasta, ir normalu, ir skatintina.

Ne kartą ir anksčiau, būnant už rajono ribų, dokumentus nuotoliniu būdu jam yra tekę pasirašyti ar kokiame posėdyje dalyvauti. „Aš nežinau, ko Samalius iš manęs nori.

Gal, išrinktas į valdžią, tikėjosi, kad dirbs ką kita, o dabar turi dirbti, kas jam deleguota?“ – svarstė A. Kalnius. Jis priminė – pirmosios koronaviruso bangos metu pats vicemeras tris mėnesius nuotoliniu būdu dirbo. „Bet tikriausiai pamiršo“, – kalbėjo meras.

Tačiau D. Samalius paties A. Kalniaus elgesį pavadino nederamu ir net nesolidžiu.

„Pavyzdžiui, tik iš spaudos ar iš nuogirdų aš sužinau, kad jis jau išėjęs atostogų ar kur kitur išvykęs, pats meras nesišneka, nesiteikia to pranešti. Na, kaip jūs galvojat – turi tokius dalykus žinoti pavaduotojai ar ne?“ – retoriškai klausė D. Samalius.

Vicemero žodžiais, konfliktą dėl nuotolinio darbo A. Kalnius išviešino specialiai.

„Juk aš tik jam tą raštą išsiunčiau. Bet mūsų meras be feisbuko ir be viešųjų ryšių akcijų matyt gyventi negali“, – tokią išvadą padarė D. Samalius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder