Krizėms įveikti - mobiliosios komandos

Išgyvenus trauminį patyrimą, svarbu nedelsti ir ieškoti specialistų pagalbos. Artimojo netektis, nelaimė artimoje aplinkoje ar darbe - tai tik keletas atvejų, kai galime atsidurti krizinėje situacijoje.

Tokiu atveju įstaigos, šeimos ar bendruomenės gali kreiptis į Mobiliosios psichologinių krizių įveikimo komandos specialistus, kurių paslaugos nemokamai prieinamos visoje Lietuvoje.

Gyventojai kviečiami kreiptis trumpuoju numeriu 1815 kasdien nuo 8 iki 20 val. arba el. paštu [email protected]. Skambučių centro specialistai bendru telefono numeriu priims skambučius, suteiks konsultaciją ir prireikus perduos užduotis mobiliosioms komandoms.

Nemokamos ir anoniminės psichologinių krizių valdymo paslaugos teikiamos asmenų, kurie buvo paveikti krizinio įvykio ir dėl jo išgyvena psichologinę krizę, grupėms:

• įstaigų (mokyklų, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, įmonių, organizacijų ir pan.) nariams;

• šeimoms (kai paveiktas daugiau kaip vienas asmuo);

• bendruomenėms bei kitoms organizuotoms ar neorganizuotoms susijusių asmenų grupėms (pvz., namo bendrijos nariams, renginio dalyviams ir kt.).

Daugiau informacijos https://krizesiveikimas.lt/

***

D. Molytės-Lukauskienės knygos „Kaligrafijos eskizai“ pristatymas

Vasario 15 d. (antradienį) 17.30 val. maloniai kviečiame į Daivos Molytės-Lukauskienės naujos knygos „Kaligrafijos eskizai“ pristatymą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Renginys vyks Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė).

Už šią knygą rašytojai šiais metais buvo įteikta 36-oji literatūrinė Ievos Simonaitytės premija. D. Molytė-Lukauskienė literatūrine Ievos Simonaitytės premija įvertinta jau antrąjį kartą, šįkart - už knygą, kurioje, pasak komisijos, poetinis pasaulis siejamas su pajūriu, nepakartojamu peizažu, atskleidžiama Mažosios Lietuvos krašto istorija.

Pristatyme dalyvaus: knygos autorė Daiva Molytė-Lukauskienė, Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė, rašytoja Nijolė Kliukaitė-Kepenienė, šokio teatro „Judesio erdvė“ aktorė, šokėja Aistė Burkauskaitė.

***

„Žiemos ekranai 2022” kviečia į kino seansus Nidoje

SPECIALŪS SEANSAI, SKIRTI JEAN-PAUL BELMONDO ATMINTI

Vienas žinomiausių ir populiariausių visų laikų prancūzų kino aktorių Jean-Paul Belmondo (1933-2021) kultinės žvaigždės titulą užsitarnavo dėl savo spontaniškos, natūralios ir organiškos vaidybos. Tai įspūdingai universalaus profilio aktorius, sukūręs įsimintinus vaidmenis ne tik milijonines žiūrovų simpatijas pelniusiose komedijose ar veiksmo filmuose, bet ir kino klasika tapusiose autorinio kino juostose. Naujosios bangos šedevrai, pirmieji Jean-Luc Godard filmai „Iki paskutinio atodūsio“ (1960) ir „Pamišėlis Pjero“ (1965) išgarsino aktorių ne tik Prancūzijoje, bet ir už šalies ribų. Charizmatiškas ir nenuspėjamas, fanų su meile pravardžiuojamas Bébel suvaidino daugiau nei 80 kino juostų. „Žmogus iš Rio“ (1964), kuriame aktorius pat atlieka sudėtingus kaskadinius, tapo vienu populiariausiu Belmondo filmu ne tik Prancūzijoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Vasario 11 d., penktadienį, 19 val. Nidos bendruomenės namuose, Taikos g. 17

ŽMOGUS IŠ RIO | L'HOMME DE RIO

Režisierius Philippe de Broca

Vaidina Jean-Paul Belmondo, François Dorléac, Jean Servais, Adolfo Celi

Nuotykių komedija, subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis, Prancūzija, Brazilija

Trukmė 1.52, 1964, N-13

Vasario 12 d., šeštadienį, 19 val. Nidos bendruomenės namuose, Taikos g. 17

TIESIOG JUODAS | TOUT SIMPLEMENT NOIR

Režisieriai Jean-Pascal Zadi, John Wax

Vaidina Jean-Pascal Zadi, Caroline Anglade, Fary

Komedija, subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis, Prancūzija

Trukmė 1.30, 2020, N-13

PROGRAMA VAIKAMS „VALIO, ATOSTOGOS!“

Dviejų animacinių filmų programa skirta mažiesiems kino žiūrovams, vaikams nuo 5 metų. Tai dvi istorijos apie smalsias, energingas ir drąsias mergaites, kurių atostogos tampa neišdildomų nuotykių virtine. Viena nenoromis priversta žiemoti pas močiutę kaime, kita išsiunčiama vasaroti į egzotišką Gvadelupos salą.

Vasario 5 d., šeštadienį, 16 val. Nidos bendruomenės namuose, Taikos g.17

MAMYTĖS LIŪDESYS | MAMAN PLEUT DES CORDES

Režisierius Hugo De Faucompret

Subtitrai lietuvių kalba, Prancūzija

Trukmė 0.30, 2021, N-5

Aštuonmetė Žana gal ir nedidelė, bet kuo puikiausiai moka pasirūpinti ne tik savimi, bet ir savo kasdien vis liūdnesne mamyte. Mergaitė ne juokais supyksta, kai mama nusprendžia, kad Kalėdų atostogas ji turės praleisti pas močiutę kaime. Kaime juk taip nuobodu ir šalta, o močiutė dar ir dvokia svogūnais. Žana nesitiki, kad atostogos taps pačiu didžiausiu gyvenimo nuotykiu ir svarbia gyvenimo pamoka.

Vasario 12 d., šeštadienį, 16 val. Nidos bendruomenės namuose, Taikos g. 17

VANILĖ | VANILLE

Režisierius Guillaume Lorin

Subtitrai lietuvių kalba, Prancūzija

Trukmė 0.31, 2020, N-5

Vanilė, užkietėjusi paryžietė, tėvų sprendimu išsiunčiama atostogauti pas gimines į Gvadelupą, salą, kurioje ištisus metus tropinė vasara. Egzotiška gamta ir nepažįstama kultūra apžavi mergaitę. Vos atvykusi ji leidžiasi į paslaptingą nuotykį, susiduria su keisčiausiais personažais, ir net stebuklinga gėle. Nenuspėjamos atostogos tik įsibėgėja!

Į visus kino seansus būtina išankstinė registracija. Registracijos formas rasite www.kulturossala.lt, skiltyje Renginiai. Bilietus bus galima įsigyti renginio vietoje prieš kino seansą. Bilieto kaina 4 Eur. Projekto partneris - Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“.

***

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder