Kultūros ministerija.

Kultūros ministerija kreipsis į VTEK dėl kilusių abejonių Strelcovu

Pasirodžius abejonėms dėl konservatoriaus Simono Strelcovo gautos paramos, skirtos ukrainiečių mokymams, panaudojimo ir galimo interesų konflikto, Kultūros ministerija nusprendė kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK). S. Strelcovas šiuo metu vadovauja Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejui, kuris yra pavaldus ministerijai.

„Ministerija įvertino viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją ir šiandien kreipsis į VTEK. Paprašysime, kad VTEK įvertintų šitą situaciją, galimą interesų konfliktą“, – Eltai teigė kultūros ministro Simono Kairio atstovė spaudai Viktorija Vitkauskaitė.

Kaip ketvirtadienį pranešė portalas „Delfi“, S. Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga praėjusiais metais gavo 35 tūkst. eurų paramos lėšų, kurios buvo skirtos Lietuvoje esančių ukrainiečių mokymams. Vis dėlto, abejonių dėl įvykdytų mokymų ir galimo interesų konflikto perkant paslaugas už paramos lėšas kilo ir Šiaulių savivaldybės merui, ir paramą suteikusiam Japonų profesoriui.

S. Strelcovas ir jo viešoji įstaiga „Tekančios saulės tiltai“ praėjusių metų gegužę pradėjo dvišalį bendradarbiavimą su Japonijos Nagojos miesto Meijo universiteto prof. Inaba Chiharu. Profesorius, siekdamas padėti Lietuvoje esantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos, į Šiaulių rajono savivaldybės sąskaitą ukrainiečių švietimui pervedė 35 tūkst. eurų.

S. Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga pati mokymų nerengė, o paslaugas pirko iš sutuoktinės Živilės Strelcovienės, Nacionalinės regionų plėtros agentūros, bendrovės „MES 360“ ir iš kolegos taryboje konservatoriaus Vaclovo Motiejūno žmonos Renatos Motiejūnės.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius pareiškė abejones dėl galimai supainiotų interesų, nes mokymų paslaugos S. Strelcovo buvo perkamos iš žmonos ir bendrapartiečio sutuoktinės.

Jis portalui „Delfi“ teigė abejojantis, ar S. Strelcovas ir jo vadovaujama įstaiga ukrainiečiams suorganizavo tiek paskaitų, kiek įsipareigojo. Todėl Šiaulių rajono savivaldybė svarsto kreiptis į teisėsaugą.

S. Strelcovas, turėjęs už panaudotą paramą atsiskaityti tiek savivaldybei, tiek Japonijos prof. I. Chiharu, abejoms šalims pateikė raštus, pasirašytus skirtingų asmenų.

Raštą savivaldybei pasirašė tarybos narys, įstaigos „Tekančios Saulės tiltai“ direktorius S. Strelcovas, o raštą I. Chiharu – Šiaulių rajono savivaldybės Apskaitos skyriaus vadovė Violeta Murkienė. Vis dėlto, tokios darbuotojos savivaldybėje nėra.

Abejones dėl įvykdytų mokymų ukrainiečiams pareiškė ir pats profesorius I. Chiharu. Šiaulių rajono savivaldybei pateiktame rašte jis teigė, kad, paprašęs S. Strelcovo išsamiai pateikti, kaip buvo panaudotos lėšos, konservatorius vengė tai daryti.

Pats S. Strelcovas portalui „Delfi“ tvirtino, kad jam japonų prof. I. Chiharu jokių abejonių dėl surengtų mokymų neišreiškė ir išsamios informacijos apie tai neprašė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder