Karantinas tęsis, bet gali būti švelninamas – viceministrė

Laisvesnio karantino režimo sąraše liks dešimt savivaldybių (2)

Sąraše savivaldybių, kuriose gali būti taikomi šiek tiek švelnesni karantino reikalavimai, nuo gegužės 24 dienos išbraukiamos šešios savivaldybės, jame liks tik dešimt jų.

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad sąraše liktų Biržų, Joniškio, Klaipėdos, Pasvalio, Rokiškio, Šilalės, Šilutės, Tauragės ir Telšių rajonų bei Pagėgių savivaldybės.

Kaip nurodoma teikime, 200 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklis yra viršytas šešiose savivaldybėse, kuriose kitą savaitę dar galios laisvesnės karantino sąlygos.

Todėl dar po savaitės, tai yra nuo gegužės 24 dienos, Birštono, Jurbarko rajono, Neringos, Pakruojo rajono, Rietavo ir Šakių rajono savivaldybės iš šio sąrašo išbraukiamos, suteikiant galimybę iki nurodytos datos sergamumui sumažėti.

Jeigu sergamumas sumažės, savivaldybių sąrašas būtų keičiamas ir jos iš jo nebeišbraukiamos.

Vis dėlto premjerė Ingrida Šimonytė abejojo, ar situacija keisis į gera.

„Į mokslo metų pabaigą turbūt išvis nė vienos savivaldybės nebeliks šiame sąraše, deja“, – posėdyje sakė ji.

Švelnesnio karantino režimo sąraše esančiose savivaldybėse šiuo metu leidžiama moksleiviams eiti į mokyklas be privalomo testavimo dėl COVID-19.

Taip pat jose gali būti vykdomos kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijos, kai užtikrinamas 20 kvadratinių metrų plotas vienam asmeniui ir uždarose erdvėse dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų,  o atvirose erdvėse – ne daugiau kaip 20 asmenų.

Raktažodžiai
Rajoną palieka, skaityk. išvardinti rajonai.
Rupi, 2021-05-13 07:57
15 min. rašo” Nuo pirmadienio Klaipėdoje pradedami testuoti pradinių klasių moksleiviai. Sergamumas mieste per mėnesį ūgtelėjo ir viršija 200 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Trečiadienį jis siekė beveik 250 atvejų.”, o PIŠ Klaipėdą palieka laisvėje. Kas meluoja? O gal apsišiko Klaipėdos valdžios ereliai ir kurapkos, prieš dvi savaites paskelbę, kad nuo gegužės 17d. Klaipėda pateks į juodąją zoną, nors PIŠ mus palieka laisvesnio karantino režimo sąraše.
Nesueina galai, 2021-05-13 07:36
Sidebar placeholder