Landsbergis Japonijoje susitiks su šalies kolega, dalyvaus konferencijoje

Landsbergis Japonijoje susitiks su šalies kolega, dalyvaus konferencijoje

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį išvyksta į Japoniją, kur susitiks su šalies diplomatijos vadovu Yoshimasa Hayashiu (Jošimasa Hajašiu).

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, ministras dviejų dienų išvykoje taip pat dalyvaus Miuncheno lyderių konferencijoje, susitiks su Japonijos skaitmenizacijos ministru Taro Kono, Japonijos ir Lietuvos parlamentinės grupės pirmininku Hirofumiu Nakasone ir kitais parlamentarais.

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat susitiks su Japonijos užsienio prekybos organizacijos (JETRO) įmonėmis bei pristatys verslo ir investicijų Lietuvoje galimybes.

Miuncheno lyderių konferencijoje ministras G. Landsbergis kalbės tema „Ukraina šiandien, Rytų Azija rytoj? Kaip atsakyti į revizionistinius iššūkius”.

Šioje konferencijoje dalyvaujantys aukšto rango atstovai ir ekspertai iš Europos, JAV bei Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalių. Konferencijos dalyviai aptars geopolitinius saugumo iššūkius bei grėsmių pasekmes.

Prastėjant Vilniaus ir Pekino santykiams dėl šalies dėmesio Taivanui, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Tokiją yra pavadinęs svarbiausiu partneriu Azijoje.

Toks pareiškimas atspindi Vyriausybės pastangas siekti glaudesnių ryšių su liberaliomis demokratijomis Indijos ir Ramiojo vandenyno regione.

Savaitgalį G. Landsbergis dalyvavo Stokholme vykusiame ES ir Indijos–Ramiojo vandenynų regiono užsienio reikalų ministrų forume, kur susitiko su regiono diplomatijų vadovais.

Po Rusijos invazijos į Ukrainą Japonija prisijungė prie Vakarų šalių, įvedė ekonomines sankcijas Kremliui ir ėmė teikti pagalbą Kyjivui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder