Landsbergis sako, kad nemato pagrindo trauktis iš TS-LKD pareigų anksčiau laiko

(2)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad Seimui atmetus pirmalaikių rinkimų idėją tolesnio jo vadovavimo Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščioniams demokratams (TS-LKD) klausimas veikiausiai nebus keliamas.

Pasak jo, nepaisant politinės krizės kontekste pasigirdusių svarstymų, ar nederėtų jam atsistatydinti nesulaukus kadencijos pabaigos, partijoje šio klausimo realiai nėra.

„Partijoje realiai klausimas nėra keliamas“, – žurnalistams Seime antradienį sakė G. Landsbergis, komentuodamas parlamento atmestą iniciatyvą dėl pirmalaikių rinkimų.

„Balsų dėl atsakomybės prisiėmimo girdisi nuolatos. (...) Tačiau apžvelgiant partijos jauseną ir suteiktą mandatą, nematau pagrindo šį klausimą kelti“, – sakė TS-LKD pirmininkas.

Antradienį Seimas nepritarė konservatorių prezidiumo iniciatyvai rugsėjo 10 d. surengti pirmalaikius Seimo rinkimus.

Apie visos politinės sistemos pertvarką konservatorių pirmininkas G. Landsbergis prakalbo kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis.

Premjerė ne kartą patikino, kad, parlamente pritrūkus politinės valios ir nesušaukus naujų rinkimų, ji pasitrauks iš pareigų. Tai reiškia, kad tokiu atveju atsistatydintų ir visas Ministrų kabinetas.

Visgi G. Landsbergis po balsavimo dėl pirmalaikių rinkimų sakė, kad dėl Vyriausybės likimo dar nėra aišku.

Pasak jo, galimybę Ministrų kabinetui toliau tęsti darbą pirmiausiai vertins koaliciją sudarančios partijos, vėliau reikės sulaukti ir konservatorių partijos prezidiumo pozicijos.

„Pirmas žingsnis yra susitikti su koalicijos partneriais. Dėl to, kad koalicijos sutartis yra galiojanti. Reikia pasitvirtinti tolimesnį koalicijos veikimą.

Tada yra sprendimai, kurie yra susiję su mūsų partijos vidumi, su prezidiumu. Prezidiumas bus neatidėliotinai šaukiamas, bet norime turėti konsultaciją ir su koalicijos partneriais“, – žurnalistams Seime antradienį sakė G. Landsbergis.

Pasak jo, sprendžiant, ar Vyriausybė tęs darbą po NATO viršūnių susitikimo, taip pat yra svarbi ir premjerės pozicija.

„Taip pat nepaprastai svarbi yra premjerės pozicija, asmeninė taip pat“, – sakė G. Landsbergis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder