Laukai apsemti, nes melioracijai trūksta pinigų

(2)

Kuršo apygardoje išrinktas parlamentaras Antanas Vinkus sako, kad jo apygardoje, ypač po tų paskutinių lietų, labai bloga padėtis dėl melioracijos reikalų.

„Aplieja gerus žemės plotus ir taip toliau. Prarandama daug daug dalykų ir už iki bent 10 centimetrų diametro tuos vamzdynus atsako patys žemdirbiai, savininkai, už didesnį atsako savivaldybė.

Žmonės kreipiasi į savivaldybę, savivaldybėje nėra pinigų. Koks valstybės požiūris ir Žemės ūkio ministerijos?" - žemės ūkio ministro pasiteiravo Seimo narys.

K.Navickas padėkojo už klausimą, kurį pavadino tinkamu ir užduotu laiku.

„Valstybė padeda tiek, kiek išgali jos finansiniai ištekliai. Bet kaip tik dabar, vakar ir šiuo pastaruoju metu, intensyviai mano viceministras važinėja po Lietuvą, po savivaldybes pristatydamas Melioracijos fondo koncepciją.

Iš tikrųjų sulaukėme gana pozityvios savivaldybių reakcijos, visi sutinka, kad negalima žaisti ilgą laiką katės ir pelės žaidimo, nes, jeigu norime padaryti kokį nors kokybinį pokytį melioracijos sistemų, ypač tų, kurios yra stipriai nusidėvėjusios, tai reikia rasti papildomą finansavimo šaltinį.

Tikiuosi, kad pritarimas bus, mes jau patys rengiame įstatymų paketus, tikiuosi, kad pasieks Seimą, o tada apsispręsime, kai pasieks Seimą", - atsakė ministras.

Tai nenuramino parlamentaro Valiaus Ąžuolo.

„Ar iš Vyriausybės melioracijai finansavimas bus mažinamas, ar ne kitiems metams?" - perklausė politikas.

„Dėl biudžeto derybos dar nebaigtos, Vyriausybė dar nepateikė tokio dalyko, tai aš negaliu komentuoti. Bet dar kartą sakau tą patį, kad vėliau valstybė gali padėti tiek, kiek gali padėti šiuo atveju, ir šių poreikių tikrai yra daug įvairiose srityse", - teigė K.Navickas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder