Lietuva ir JAE pasirašė tarptautines sutartis dėl nuteistųjų perdavimo, teisinės pagalbos

Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) viešintis  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis penktadienį pasirašė tris tarptautines sutartis tarp Lietuvos ir JAE: susitarimą dėl savitarpio teisinės pagalbos baudžiamojoje srityje, dėl nuteistųjų perdavimo ir dėl ekstradicijos.

Apie tai pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

G. Landsbergis Abu Dabyje dalyvauja kasmetiniame Sir Bani Yas forume, jis organizuojamas JAE užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministro šeicho Abdullaho bin Zayedo Al Nahyano (Mohamedo bin Zajedo Nahjano)  iniciatyva.

Aukšto lygio renginyje dalyvauja užsienio reikalų ministrai, esami ir buvę aukšto rango pareigūnai, tarptautinio verslo lyderiai ir ekspertai.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis susitiko su JAE užsienio reikalų ir tarptautinio bendradarbiavimo ministru.

Per susitikimą ministrai aptarė dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, aktualius Persijos įlankos šalių regiono klausimus.

Ministras G. Landsbergis taip pat aptarė situaciją Lietuvos kaimynystėje – iššūkius, su kuriais Rusijos karo prieš Ukrainą fone susiduria Lietuva. Ministrai taip pat diskutavo apie galimą JAE vaidmenį, sprendžiant karo pasekmes.

„Vyksta geopolitiniai pokyčiai, kurie daro įtaką saugumo situacijai ne tik Europoje, bet ir Artimuosiuose Rytuose. Irano dalyvavimas Rusijos pradėtame kare Ukrainoje dar kartą parodo, kad artimesnis mūsų šalių bendradarbiavimas, sprendžiant kylančius iššūkius gali padėti abiem valstybėms užtikrinti didesnį ir ilgaamžiškesnį saugumą“,  – sakė ministras G. Landsbergis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder