Lietuva iš Afganistano parskraidino šešių asmenų šeimą

(2)

Penktadienį į Lietuvą iš Afganistano parskraidinti šeši šios šalies piliečiai, pradedama lietuviams talkinusių afganų evakuacija.

„Šiandien, šiuo metu, Lietuvoje nusileidžia „Spartanas“ su šešių asmenų afganų šeima. KAM pasirūpino ir jų apgyvendinimu“, – feisbuke pranešė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, tai yra Europos Sąjungos atstovybės Kabule vairuotoju dirbęs afganistanietis ir jo šeimos nariai.

Ministro teigimu, Lietuva į Kabulą išsiunčia karių komandą Lietuvai talkinusių afganų evakuacijai.

„Po keturių dienų intensyvių pokalbių ir susitikimų su partneriais, aktyvaus Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ministerijų, kariuomenės darbo tik trečiasis ar ketvirtasis afganų vertėjų evakavimo operacijos planas, pritaikomas prie nuolat besikeičiančios situacijos pačiame Kabule bei oro uoste, šiandien įgavo konkrečias galimybes ir pradėtas vykdyti“, – teigė ministras.

„Į Kabulą išsiunčiame mūsų karių komandą afganų evakuacijai. Žodžiu, maža šviesa tunelio gale“, – pridūrė jis.

Pasak ministerijos, rengiant šį planą bendradarbiauta su Užsienio reikalų ministerija, o situacija aptarta su JAV, Vokietija, Danija, Lenkija, Ukraina ir kitomis sąjungininkėmis.

Siekiant nepakenkti operacijai viešai plačiau ji nekomentuojama. Pasak A. Anušausko, operacija bus vykdoma dešimt dienų.

Afganistano kontrolę praėjusią savaitę, išvykstant paskutiniams JAV kariams, perėmė Talibanas, užėmęs sostinę Kabulą. Nuo to laiko išvykti iš Afganistano tapo sudėtinga.

Anksčiau skelbta, jog išgabenimo į Lietuvą laukia ir apie 100 Lietuvos kariams padėjusių vertėjų bei jų šeimų narių, bijančių, kad Talibanas gali mėginti su jais susidoroti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder