Lietuvoje prasideda didžiausios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos

Antradienį Lietuvoje prasideda didžiausios šiais metais kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2022“.

Tris dienas vyksiančias pratybas organizuoja Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC).

Jose dalyvaus Lietuvos kariuomenės, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Kertinio valstybinio telekomunikacijų centro, Informacinių technologijų tarnybos prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai.

Dalyviai treniruosis iš savo nuolatinių darbo vietų su realiai turimais pajėgumais. Kiekvienas galės pasirinkti norimą siužetinių linijų skaičių, jų veiksmus vertins vietos instruktoriai, tačiau nugalėtojai nebus renkami.

Birželio pabaigoje daugiau kaip 100 organizacijų atstovai dalyvavo šių mokymų pasirengime. 

Pasak pratybų vadovo, Regioninio kibernetinės gynybos centro direktoriaus pulkininko Romualdo Petkevičiaus, šios pratybos leidžia dideliam dalyvių skaičiui vienu metu pasitikrinti ir įsivertinti, kiek veiksmingos yra jų turimos kibernetinių incidentų aptikimo, analizės ir atsako priemonės bei vidinės incidentų valdymo procedūros.

Krašto apsaugos ministerijos teigimu, kaip ir ankstesniais metais, pratybų scenarijus sudarytas iš kelių skirtingų siužetinių linijų, jos parinktos pagal pastaraisiais metais dažniausiai pasitaikančius kibernetinių atakų tipus.

Šiemet mokymų dalyviai susidurs su įsilaužimais į interneto svetaines, vidinius serverius, nuotolines darbo vietas bei socialinės inžinerijos atakomis. Papildomai NKSC pratybų dalyviams yra parengusi ir keletą naujovių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder