Kremlius

Lietuvos kariuomenės atsakas dėl Rusijos grasinimų „imtis veiksmų“

(4)

ES pritaikius sankcijas Kaliningrado srities tranzitui, o Rusijai pagrasinus „imtis veiksmų nacionaliniams interesams apsaugoti“, sulaukėme klausimų, jie skamba maždaug taip: „Ar visuomenė tikrai sužinos apie galimą priešų judėjimą Lietuvos sienų link? Situacija įtempta, žiniasklaida tyli.”

Siekis įbauginti, sukelti sumaištį ir nepasitikėjimą savo valstybe – klasikinis propagandos tikslas, kuriam pasiekti pasitelkiamos informacinės operacijos.

Kad ir šiuo atveju - įsigaliojo sankcijų Rusijai paketas, dėl kurio sutarė visos ES valstybės.

Jei konkrečiau, draudimas įsigaliojo daliai prekių, t.y. plienui ir juodiesiems metalams. Nesankcionuotos prekės ir keleiviai keliauja įprastai. Šioje vietoje melas ir vaizduotė suplakti su tiesos dalimi: rezultatą matome, tikslai aiškūs.

Dabar dėl priešų judėjimo.

Apie tai esame rašę ne kartą, tačiau klausimai karts nuo karto pasikartoja, tad primename: šiuo klausimu dirba mūsų žvalgyba.

Žvalgybinę informaciją renkame iš skirtingų šaltinių: atvirų, žmogiškųjų, ryšio, vaizdinių, matuodami ir naudodami visas įmanomas priemones - nuo nematomų iki labai gerai matomų, nuo važiuojančių, skrendančių, plaukiančių, iki bėgančių ar tvirtai stovinčių.

Žvalgyba pauzių nedaro – renka informaciją, analizuoja, vertina, daro išvadas. Tai - mūsų įspėjimo sistema, veikianti realiu laiku. Neseniai rašėme apie sąjungininkų AWACS orlaivį Lietuvoje, kuris aptinka ginkluotės sistemas ir atlieka kitas užduotis už 850 km, tai tik vienas pavyzdžių. Žvalgybinė informacija kartu su kariniu patarimu perduodama sprendimų priėmėjams.

Jeigu trumpai: situacija išlieka nepakitusi. Šiai dienai tiesioginės karinės grėsmės Lietuvai nėra. Informacinių ir kitokio pobūdžio provokacijų bei grasinimų sulaukiame nuolatos, tačiau nenumojame į tai ranka ir išliekame budrūs – tam ir treniruojamės.

Tokie esame nuo karaliaus Mindaugo laikų - kaimynas iš rytų nekinta. Esame pasiruošę veikti neapibrėžtumo ir chaoso sąlygomis, tačiau šiandien treniruojamės įprastai, jokio pagrindo kitokiai reakcijai neturime.

Dėl informavimo. Laikomės esminės ir nepalaužiamos taisyklės - sakyti tik tiesą. Tačiau labai svarbu - nepasiduokime provokacijoms ir pirminėms emocijoms. Karinė technika prie sienų neatsiranda netikėtai. Esame pasiruošę gintis ir ginti, jeigu tik to prireiks.

Esame maža, bet galinga ir nenugalima valstybė, kai esame vieningi ir budrūs. Tai jau įrodėme ne kartą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder