
LVŽS seniūnė: partiją bei frakciją palikę politikai apgavo rinkėjus, tačiau mes tikrai „negriūnam“
Dešimt populiariausių valstiečių politikų praėjusiuose Seimo rinkimuose kartu gavo daugiau nei 343 tūkst. pirmumo balsų, šiuo metu iš jų frakcijoje liko kiek daugiau nei 91 tūkstantis.
„Situacija yra tokia, kokia yra. Eidamas į rinkimus, ruošdamas programą tikiesi, kad gausi tą palaikymą, o tie balsai natūraliai pagal sąrašą išsidėlioja, bet už tuos žmones, kurie apgauna tuos rinkėjus, aš pasisakyti negaliu.
Mane tik liūdina tokie dalykai, kad jie eidami ir žadėdami tai, ką žadėjo kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, paskui išmaino į savo kažkokių asmeninių ambicijų tenkinimus. Manau, kad tai yra nesąžininga rinkėjų atžvilgiu“, – Alfa.lt sakė A. Norkienė.
Vienas po kito valstiečius paliekantys politikai
2020 m. Seimo rinkimuose daugiausia pirmumo balsų – 80,3 tūkst. – surinko dabar jau partiją palikęs Saulius Skvernelis. Antroje vietoje buvo LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, kuris vėliau nusprendė atsisakyti mandato ir palikti Seimą. Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kuris vis dar yra valstiečių frakcijos dalis, tuo metu surinko kiek daugiau nei 56 tūkst. rinkėjų balsų.
Pirmajame LVŽS 2020 m. Seimo rinkimų dešimtuke buvo ir Tomas Tomilinas, Linas Kukuraitis bei Rima Baškienė, kurie vėliau kartu su S. Skverneliu įkūrė Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.
Vieną paskutinių vinių įkalė Agnė Širinskienė, kuri savaitės pradžioje paskelbė paliekanti LVŽS frakciją bei partiją.
Iš dešimties rinkimuose daugiausia pirmumo balsų surinkusių valstiečių šiuo metu frakcijoje liko A. Veryga, A. Norkienė, Kęstutis Mažeika bei Vilius Ąžuolas. Jų gauti rinkėjų balsai sudėjus sudaro apie 27 proc. nuo visų pirmumo balsų.
LVŽS frakciją kartu su S. Skverneliu paliko ir Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Rūta Miliūtė, Laima Nagienė, Laima Mogenienė bei Zenonas Streikus.
Po suvažiavimo mes jausimės tik stipresni.
A. Norkienė tikina, kad viešojoje erdvėje vyraujanti nuomonė, jog LVŽS griūna, nėra tiesa.
„Aš suprantu ir politologų duoną, bet tik noriu priminti visų tą norą menkinti valstiečius. Mes jau tą patyrėme 2016 m. laimėję rinkimus ir visus tuos ketverius metus atlaikėme tą tokią laviną nuomonių ir, sakyčiau, net tokį pasityčiojimą.
Gal kažkam atrodys ir juokinga apie kalbamą išsigryninimą partijoje, bet aš manau, kad partijos tikslas yra atstovauti vertybėms, kuriomis pasitiki rinkėjai, ir jeigu tai lems, kad tų palaikančiųjų nėra, tai ir lems.
Mes šeštadienį renkamės į suvažiavimą, mes išsirinkome pirmininką, tvirtinsime rezultatus.
Žinoma, kalbėsime apie tai, kaip mes toliau dirbsime, ką veiksime, kokie mūsų tolesni strateginiai planai ir kokios mūsų stiprybės bei silpnybės. Manau, po to suvažiavimo mes jausimės tik stipresni“, – sakė LVŽS frakcijos Seime seniūnė.
Čia yra pabaigos pradžia.
Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Vytautas Dumbliauskas mano, kad valstiečių frakcija tikrai „nesugrius“, tačiau kalbėdamas apie partijos likimą teigė, kad tai yra „pabaigos pradžia“.
„Frakcijos griuvimo nebus, nes tie, kurie liko, dar trejus metus turės dirbti, jie, kaip sakant, turi neblogą atlyginimą ir gali nieko neveikti. Yra Seimo narių, kurie visiškai nieko nedirba, pavardžių gal neminėsiu.
Tad, manau, frakcijai tikrai nieko neatsitiks, jie laikysis.
Dėl partijos tai toks jausmas, kad čia yra pabaigos pradžia.
Jei jau A. Širinskienė pasitraukė, tai kažkas tikrai negerai su ta partija.
R. Karbauskis jos neapgynė, ji skundėsi, kad frakcijos nariai jai priekaištavo, pavydėjo, tai juk partijos pirmininkas turėjo išspręsti tą dalyką“, – Alfa.lt teigė politologas.
LVŽS. BNS foto
Rašyti komentarą