Marijampolėje atidaroma nuolatinė modulinė kariuomenės stovykla „Vytenis“

Marijampolėje atidaroma nuolatinė modulinė kariuomenės stovykla „Vytenis“

Marijampolėje pirmadienį atidaroma nuolatinė modulinė kariuomenės stovykla „Vytenis“, kurioje bus galima priimti sąjungininkų pajėgas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Ceremonijoje dalyvaus krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys, Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vadas pulkininkas Arūnas Dzidzevičius, kiti Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

Anot KAM, ši karinė stovykla yra Lietuvos įsipareigojimų dalis.

„Prireikus, tokios stovyklos kaip „Vytenis“,  galėtų priimti atvykstančias sąjungininkų pajėgas, užtikrinant visus būtinus karių poreikius – galimybę naudotis jau sukurta karine infrastruktūra, ryšių ir informacinių technologijų, apgyvendinimo ir maitinimo, kitomis paslaugomis“, – BNS pranešė KAM.

Kaip skelbiama, taikos metu tokios stovyklos naudojamos Lietuvos karių apgyvendinimui ir treniruotėms – ne tik profesinės karo tarnybos kariams, bet ir privalomąją karo tarnybą atliekantiems šauktiniams.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje oficialiai atidaromoje nuolatinėje modulinėje stovykloje yra įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra: gyvenamieji, darbo, poilsio ir sanitariniai konteineriai.

Taip pat čia yra įrengti įvairios paskirties angarai, treniruotis skirta sporto salė, maitinimo patalpos, transporto technikos remonto depas,  poilsio ir sporto zonos.

Stovykloje gali būti apgyvendinta iki 800 karių ir sukurta apie 100 darbo vietų.

Šiuo metu „ Vytenyje“  yra įsikūrę Lietuvos kariai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder