Mažiausiai karštų dienų šią vasarą fiksuota Nidoje, Laukuvoje ir Dūkšte
LHMT duomenimis, vasarą didžiausias karštis buvo fiksuotas birželio 27–28, liepos 10–11, 16 ir rugpjūčio 25, 30 dienos.
Vidutiniškai Lietuvoje šiemet buvo 8 dienos, kai buvo stebimas pavojingas meteorologinis reiškinys – karštis, kuomet maksimali dienos oro temperatūra pakyla iki 30 °C.
Labiausiai karščiai kankino pietinius šalies rajonus: Druskininkuose, Marcinkonių apylinkėse, Birštone, Alytuje, Marijampolėje, Kalvarijoje ir Lazdijuose stebėta net 13 ir daugiau karštų dienų.
Tuo metu mažiausiai karštų dienų buvo Nidoje, Laukuvoje ir Dūkšte – vos po vieną. Taip pat dalyje vakarinių ir šiaurės rytinių rajonų (iki 4–5 dienų).
Daugiausia vėsių dienų užfiksuota vakariniuose rajonuose ir Žemaičių aukštumos apylinkėse: Telšiuose buvo 22, Laukuvoje (Šilalės r.) – 21, Klaipėdoje – 20 dienų. Mažeikiuose, Kretingoje, Plungėje ir Rietave užfiksuota po 19 dienų, o Skuode ir Vėžaičiuose (Klaipėdos r.) – po 18 dienų.
Tarnyba pažymi, kad šiemet taip pat buvo stebima daug tropinių naktų pajūrio ruože ir pietiniuose rajonuose. Iš 59 stočių 29-ose neužfiksuota nė viena tropinė naktis. Na o daugiausia karštų naktų pasitaikė Alytuje (3), Švenčionyse (3), Lazdijuose (4), Nidoje (7) ir Ventės rage (7).
LHMT skaičiuoja, kad 2022 metais karštų dienų Vilniuje buvo net 16, Kaune – 13, o Klaipėdoje – 11. 2023 metais Vilniuje ir Kaune jų buvo po 7, Klaipėdoje – 4. Taigi, šiemet karštų dienų buvo daugiau nei 2023 m.
Rašyti komentarą