Ministras: visuotinio šaukimo apimtis tikimasi pasiekti per penkerius metus

Numatomą ribinį 7 tūkst. šauktinių skaičių, leidžiantį faktiškai įvesti visuotinį šaukimą į kariuomenę, tikimasi pasiekti per penkerius metus, sako krašto apsaugos ministras.

„Aišku, tai nebus iš karto. Pradžia bus saikinga. (...) Pasiekti 7 tūkst. šauktinių, manome, kad galėtume per penkerius metus“, – antradienį BNS sakė Laurynas Kasčiūnas.

Jo teigimu, kitąmet į privalomąją karo tarnybą ketinama pašaukti 4–5 tūkst. jaunuolių.

Pirmadienį Krašto apsaugos ministerija pranešė parengusi Principinės kariuomenės struktūros ir karių ribinių skaičių įstatymo pakeitimo projektą, kad bendras ribinis karių skaičius didėtų nuo 20 tūkst. 840 iki 29 tūkst. 380, o šauktinių ribinis skaičius – nuo 4240 iki 7040.

„Darome didesnę imtį, tai susiję su šaukimo reforma. Tikslas yra didinti šauktinių skaičių. 7–8 tūkst. yra jau, kai kalbame apie universalų šaukimą. Tai būtų visuotinis šaukimas be facto“, – sakė L. Kasčiūnas.

Jo teigimu, kuo daugiau bus parengtų žmonių, kuo labiau augs aktyvusis rezervas, tuo Lietuva turės daugiau galios atgrasyti priešininką ir, jeigu reikės, apginti valstybę.

Šiemet į tarnybą planuojama pakviesti apie 3,8 tūkst. karo prievolininkų.

Seime šiuo metu svarstoma dar pernai Vyriausybės pateikta privalomosios pradinės karo tarnybos pertvarka.

Pagal naująjį modelį, tarnauti būtų šaukiami mokyklą baigę 18–21 metų jaunuoliai. Šiuo metu šaukiami 18–23 metų vaikinai.

Pokyčiai numato ir įprastos tarnybos diferencijavimą pagal trukmę – jaunuoliai turėtų galimybę atlikti šešių arba devynių mėnesių tarnybą.

KAM siekia, kad studijavimas aukštojoje mokykloje daugiau nebebūtų traktuojamas kaip išimtis, leidžianti atidėti tarnybą. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder