pasas

Ministrė sudarė komisiją dėl Lietuvos pasą turinčių rusų oligarcho Romano Abramovičiaus vaikų

(2)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ketvirtadienį sudarė komisiją, kuri vertins aplinkybes, kuriomis Rusijos milijardieriaus Romano Abramovičiaus vaikai įgijo Lietuvos pilietybę.

Tuo metu Migracijos departamentui pavesta peržiūrėti asmenų ir subjektų, kuriems taikomos Europos Sąjungos sankcijos, sąrašą ir patikrinti, ar sankcionuotų asmenų šeimos nariai nėra Lietuvos piliečiai.

„Pilietybės suteikimas negali būti paslaptimi, o lietuviškas pasas – priedanga sankcijoms apeiti ar kitaip piktnaudžiauti. Šiuo geopolitiškai sudėtingu laikotarpiu asmens duomenų apsauga negali būti aukščiau nacionalinio saugumo interesų“, – ministerijos pranešime cituojama A. Bilotaitė.

Departamentas trečiadienį patvirtino, kad pilietybė dviem R. Abramovičiaus vaikams suteikta dar prieš Rusijos invaziją į Ukrainą, o pats R. Abramovičius Lietuvos pilietybės neturi.

A. Bilotaitė taip pat pranešė apie rengiamus teisės aktus, leisiančius naikinti Lietuvos pilietybę motyvuojant grėsme nacionaliniam saugumui ir tiems asmenims, kurie pasą įgijo kilmės pagrindu. Šiuo metu įstatymo pataisos yra derinamos.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad jeigu pilietybė įgyjama siekiant apeiti tarptautines sankcijas, dėl jos atėmimo galima spręsti ir keičiant šalies įstatymus. Tuo metu Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen kalbėjo mananti, jog situacija atskleidžia poreikį peržiūrėti įstatymuose likusias spragas, kas, kaip tikisi, ir bus padaryta.

Šią informaciją paviešino prie Tarptautinio tyrimo prisidėjęs tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“, kuris paskelbė, kad Lietuvos pasą turintys R. Abramovičiaus vaikai Anna ir Arkadijus galimai prisidėjo padedant tėvui apeiti tarptautines sankcijas. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder