Mirė Lietuvos kariuomenės majoras Andrius Dilda (3)

Mirė Lietuvos kariuomenės majoras, Gynybos štabo viešųjų ryšių karininkas Andrius Dilda, šaliai tarnavęs daugiau kaip dešimt metų. Pranešama, kad majoras mirė po sunkios ligos.

 

Trečiadienį pasklido žinia, kad mirė Lietuvos kariuomenės majoras Andrius Dilda.

Šią informaciją portalui Respublika.lt patvirtino Lietuvos kariuomenė.

Pranešama, kad majoras mirė po sunkios ligos.

Daugiau nei dešimtmetį Lietuvos kariuomenėje tarnavęs A.Dilda su „Vakaro žiniomis" yra kalbėjęs Tėvo dienos proga apie tai, kaip tarnyba savo šaliai, kartais karius paverčia „savaitgalio tėčiais".

„Klaipėda, Vilnius, Panevėžys, Marijampolė - tai tik keli pavyzdžiai, kur gali pasukti kario kelias rotacijos metu. Kadangi esame ir NATO aljanso nariai, vykstama į tarnybos vietas užsienio šalyse ir į tarptautines operacijas - Afganistane, Kosove, Malyje ar net Centrinės Afrikos Respublikoje.

Be to, kario profesija išskirtinė tuo, kad tarnyba nenutrūksta ištisą parą septynias paras per savaitę, tad bet kuriuo paros metu gali būti iškviestas vykdyti neatidėliotinos užduoties", - pasakojo „Vakaro žinių" kalbintas A.Dilda.

Karininko tarnybą jis pradėjo Rukloje, po kelerius metus teko praleisti Radviliškyje, Šiauliuose ir Kaune.

Kai kurių rotacijų metu į kitą miestą šeima keliaudavo kartu, kartais jie likdavo patogesnėje gyvenimui vietovėje ir tada matydavomės tik savaitgaliais.

A.Dilda neslėpė, jog apibūdinimas „savaitgalio tėtis", jam pažįstamas: „Ne kartą buvau taip pavadintas savo draugų rate.

O kai metams buvau išvykęs į tarptautinę Jungtinių Tautų operaciją Malyje su šeima bendraudavome tik „Skype" ir „Facebook" programėlių pagalba. Tuomet draugai juokais vadindavo „internetiniu tėčiu".

A.Dilda sakė, jog šeimos gyvenimas ir tarnybos grafikas neretai susikerta, tad kartais tenka priimti nelengvus sprendimus.

„Turiu labai stiprią ir mane palaikančią žmoną, kuri sugeba vaikams suprantamai paaiškinti, kodėl tėvelio nėra kalėdiniame spektaklyje ar kodėl kitų vaikų tėčiai ateina į jų gimtadienio šventes", - sakė karys.

respublika.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder