Muitinė: per pirmadienį į Lietuvą neįleista 17 Rusijoje registruotų automobilių

Muitinė: per pirmadienį į Lietuvą neįleista 17 Rusijoje registruotų automobilių

Į Lietuvą per pirmadienį bandė įvažiuoti 17 Rusijoje registruotų automobilių, jie, vadovaujantis naujausiu Europos Komisijos (EK) išaiškinimu dėl taikomų sankcijų, nebuvo įleisti, teigia Muitinė.

„Nuo pirmadienio iki vakar ryto mes turėjome 17 tokių atvejų, kai buvo bandoma įvažiuoti į Lietuvos Respublikos teritoriją su Rusijoje registruotais automobiliais, – LRT radijui trečiadienį sakė Muitinės departamento generalinis direktorius Darius Žvironas. – Visais atvejais vairuotojai patys grįžo į Baltarusijos Respubliką, Rusijos Federaciją.“

„Žinoma, jeigu būtų nepaklusimas teisėtiems pareigūnų nurodymams, būtų pradėta administracinė teisena ir tie automobiliai būtų sulaikyti ir teismo sprendimu greičiausiai konfiskuoti“, – pridūrė jis.

Pagal praėjusios savaitės pabaigoje pateiktą Komisijos išaiškinimą, į Europos sąjunga negali būti įleisti Rusijoje įsigyti ar registruoti automobiliai. Be kita ko, dokumente nurodoma, kad draudimas apima ir asmeninius daiktus.

Į Lietuvos teritoriją automobilių su rusiškais registracijos numeriais Muitinė neįleidžia nuo pirmadienio, išskyrus tranzito į ar iš Kaliningrado atvejus. 

„Šiai dienai transporto priemonės, kurios vyksta į Kaliningrado sritį turėdami tranzito dokumentus, jie yra praleidžiami, bet tik tie. Jeigu Rusijos pilietis turi ES vizą, leidimą gyventi vienoje ar kitoje ES šalyje, tai nėra pagrindas jį įleisti su transporto priemone. Transporto priemonės mes neįleidžiame, žmogų, žinoma, įleidžiame“, – sakė Muitinės vadovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder