Naujasis Palangos Seimo narys Karolis Neimantas: „Inicijuosiu kalorijų įstatymą, pagal kurį visi restoranai, kavinės ir kitos viešos maisto įstaigos turės nurodyti kiekvieno patiekalo kalorijų kiekį“
Karolis Neimantas, daug kam netikėtai su ja laimėjęs rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, į kurią įeina ir Palanga, jau žino, kokius įstatymus inicijuosiąs.
„Man svarbu sveika gyvensena ir aktyvus gyvenimo būdas, todėl inicijuosiu kalorijų įstatymą, pagal kurį visi restoranai, kavinės ir kitos viešos maisto įstaigos turės nurodyti kiekvieno patiekalo kalorijų kiekį,“ – „Palangos tiltui“ sakė K. Neimantas. Jo planuose – ir daugiau įstatymų ir jų įstatyminių pataisų.
– Ar jau žinote, kokiame komitete naujajame Seime darbuositės? Kodėl jame? (Interviu vyko lapkričio 18 dieną, pirmadienį – L.J.)
– Dar nėra patvirtinta, bet tikriausiai Užsienio reikalų ir Europos reikalų komitetuose. Kartu su Ekonomikos komitetu, renkantis, kur dirbti, jie buvo mano prioritetiniai.
Noriu parvežti kitų valstybių gerąją praktiką į Lietuvą ir diegti jau patikrintus įstatymus, o ne bandyti „išrasti naują dviratį“, nors tai ne visuomet blogai.
2027 metais mes, Lietuva, pirmininkausime Europos Sąjungai. Tai yra išskirtinė proga prisidėti prie darbų, kurie galimi kartą per dešimtmetį ar net rečiau.
– Ar jau spėjote pamatyti savo kėdę Seime? Darbo kabinetą?
– Kėdę – taip. Savo darbo vietą plenarinių posėdžių salėje sužinojau dar iki priesaikos. Kabineto – ne, dar jie nepaskirstyti – laukiame ir tikriausiai turėsime juos artimiausiu laiku.
– Gal jau žinote, kokius įstatymų pakeitimus ar naujų įstatymų priėmimą siūlysite?
– Ką žadėjau savo rinkiminės kampanijos metu, sieksiu įgyvendinti.
Man yra svarbu sveika gyvensena ir aktyvus gyvenimo būdas. Inicijuosiu kalorijų įstatymą. Sieksiu, kad neįgaliųjų įdarbinimas į stambias ir vidutines Lietuvos įmones taptų privalomas – siektų ne mažesnį kaip vieną procentą nuo visų darbuotojų skaičiaus.
Norėčiau prisidėti prie mokytojų klasifikatoriaus kūrimo ir apmokėjimo sistemos keitimo. Kovojant su korupcija, narkotikais ir kontrabanda, sieksiu „Sigal" ir „Telegram" programėlių blokavimo Lietuvoje.
Manu, kad kelių eismo pažeidimų baudos Lietuvoje, Europos lygiu ir pagal mūsų pragyvenimo lygį, yra per mažos.
Žmonės nebijo pažeidinėti kelių eismo taisyklių, nes baudos yra „juokingos". Padidinę baudas, galėsime surinkti daugiau pinigų į biudžetą, kuris gali būti skiriamas tiesiogiai pareigūnų atlyginimams, bei tuo pačiu leis sumažinti nelaimingų atsitikimų skaičių.
– Kodėl nusprendėte dalyvauti Seimo rinkimuose? Ar partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis jums tai pasiūlė?
– Remigijui buvau rekomenduotas kelių vietinių verslininkų kaip perspektyvus ir protingas žmogus, tad Remigijus, gavęs rekomendacijas, pirmą kartą pas mane atvyko dar prieš Klaipėdos savivaldos rinkimus formuodamas savo komandą. Nuo tada ir pradėjome bendravimą. Tuo metu ir vėliau buvau susikoncentravęs į kitus darbus, tad atsisakiau jo kvietimų.
Kadangi politika domėjausi, ir ji man visuomet buvo įdomi, nusprendus išeiti iš samdomo darbo ir atsiradus papildomam laikui, nusprendžiau, kad dalyvausiu rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas.
Apie tai žinojo ir Remigijus (Žemaitaitis – L.J) – su juo bendravau konsultaciniais klausimais, abu palaikėme ryšį. Su Remigijumi radome nemažai panašumų ir bendro požiūrio į nemažai dalykų, tad galiausiai priėmiau sprendimą, kad mes, kaip komanda, galime būti stipresni kartu nei atskirai.
– Ką jis ir jūs įvertinote iškeliant jūsų kandidatūrą Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje?
– Man buvo sudaryta galimybė svarstyti atstovauti „Nemuno aušrą“ keliose vienmandatėse apygardose – turėjau teisę rinktis. Sprendimą kelti savo kandidatūrą Mėguvos rinkimų apygardoje priėmiau pats, niekieno neverčiamas.
Rinkausi Mėguvos apygardą, nes čia – pajūris, vakarų Lietuva. Tai mano širdžiai yra artimiausias kraštas. Vanduo, jūra – tai noriu turėti šalia. Palangą ir Klaipėdą skiria toks atstumas, kad retas vilnietis tiek mažai užtrunka nuvykti iš namų į darbą.
Sendvario seniūniją žinau – patys su šeima gyvenome Klaipėdos rajone, ir mums yra labai aiškios šio rajono problemos.
Kitos man, kaip galimam kandidatui, pasiūlytos vienmandatės buvo nutolusios. Atlikdamas savo darbus visuomet stengiuosi juos atlikti maksimaliai gerai, tad tolimesniuose regionuose nebūčiau galėjęs investuoti tiek savo laiko, kiek galėjau Mėguvos apygardoje. Tai buvo pagrindiniai kriterijai renkantis ją.
– Kodėl, jūsų manymu, rinkėjai, net Palangoje, antrame ture balsavo už jus?
– Kriterijai buvo labai paprasti. Žmonės balsavo už Remigijų (Žemaitaitį – L. J.) ir „Nemuno aušrą“ – kaip už judėjimą – nes mes sakome ir darome tai, kas kitiems yra TABU.
Žmonės balsavo prieš konservatorius, nes ši valdžia jau nebejaučia ribų. Atėjo metas, kai žmonės pradėjo prieš juos sukilti, o aš būsiu ten, kur galėsiu jiems padėti ir dirbsiu visų žmonių labui.
Trečia, nueitų 250 kilometrų nebeskaičiavau. Teko sutikti daug žmonių – visokių, ir palaikančių mus ir esančių prieš mus. Manau, kad sugebėjau jiems įrodyti, kad esu ne tik „prašalaitis“, bet sugebėsiu atstovauti kraštą ir Lietuvą geriau, nei prieš tai buvęs apygardos atstovas (Mindaugas Skritulskas – L.J.)
– Interviu Kretingos laikraščiui samprotavote, kad reikėtų perbraižyti Mėguvos rinkimų apygardos ribas. Kodėl tai siūlote?
– Aš nesiūliau, tik išdėsčiau tuo klausimu savo mintis. Seimo narys turi daug atsakomybių nacionaliniame lygyje, ir atstovauti dar tris šalies rajonus – nemenkas iššūkis. Dėl kiekybės kenčia kokybė. Manau, kad Seimo narys turėtų atstovauti ne daugiau nei dviem savivaldybėms.
Kretinga turi savo Seimo narį. Sendvario seniūnija jo neturi atskiro, ir gyventojai joje tikisi pagalbos iš centrinės valdžios. Palangai taip pat turi atstovauti atstovas iš centrinės valdžios.
– Kokius tikslus sau keliate Seime?
– Pagrindiniai tikslai yra mažinti korupciją, didinti profesionalumą, vienyti. Žmonės turėtų Seime dirbti vardan Lietuvos, o ne laikytis savo principų ir dėl jų kišti „pagalius į ratus". Interesas vienas –- valstybė. Visi kiti – tik po jos.
Valstybinis sektorius turi imti didelį pavyzdį iš verslo – ir planuodamas darbus, ir efektyvindamas darbus bei jo našumą. Trumpai sakant, efektyvinti valstybinį sektorių, mažinti tiek vidinę, tiek išorinę biurokratiją.
Mažinti atskirtį labiausiai nepasiturintiems ir senjorams – vidurinioji grandis ir pasiturintys Lietuvoje tikrai gyvena puikiai ir jau tikrai mažai kuo gali skųstis, bet jie neturi gyventi nepasiturinčių sąskaita.
– Kur bus jūsų biuras Palangoje? Kas bus jūsų padėjėjai?
– Iš Palangos savivaldybės vis dar laukiu atsakymo, prašymas dėl patalpų mano biurui jai yra pateiktas. Savivaldybės darbuotojų ir palangiškių interesams, Seimo nario darbo patalpos, kuriame būtų priimami darbuotojai ir gyventojai, turėtų nesikeisti, nors ir pasikeitė juos atstovaujantis asmuo.
Ypač gyventojams tai būtų itin aktualu, nes vieta jiems bus žinoma. Nuspręsta, kad turėsiu tris padėjėjus. Dabar vedamos derybos, keliems jau yra pasiūlyta prisijungti prie mano komandos. Kai bus ji pilnai suformuota, viešai ją pristatysiu.
– Ar po rinkimų kalbėjotės su savo varžovu antrajame rinkimų ture Mindaugu Skritulsku? Apie ką?
– Nekalbėjau. Nemanau, kad iš Mindaugo sužinočiau ar išgirsčiau kažką daugiau, ko negalėčiau sužinoti ar išgirsti iš Remigijaus (Žemaitaičio – L.J.)
– Koks jūsų gyvenimo devizas?
– Vieno neturiu, bet stengiuosi vadovautis keliais. Elkis taip, kaip norėtum, kad būtų elgiamasi su tavimi. Tai man augant visuomet kartodavo mama.
Geriau gailėtis dėl to ką padarei, negu dėl to, ko nepadarei.
Gyvenime turi priimti tokius sprendimus, kurie tave daro laimingu. Pastarasis yra mano naujausio gyvenimo etapo, kuris trunka jau apie ketverius metus, variklis.
– Kokios yra didžiausios jūsų vertybės?
– Didžiausia man vertybė yra šeima. Sveikata. Galimybė pasakyti sau: „Aš esu laimingas.“ To linkiu visiems, neišskiriant nei vieno. Jeigu žmogus tai sau negali pasakyti, vadinasi, priima neteisingus sprendimus gyvenime. Dažniausiai ne dėl savęs, o dėl kitų.
Rašyti komentarą