Naujųjų metų sutiktuvės - su klasikine muzika ir ugnies šou

Vėlyvą gruodžio 31 d. vakarą Neringos gyventojai ir svečiai rinkosi į Nidos Romos katalikų bažnyčią, kur du aukščiausios kategorijos operos solistai bosas Tadas Girininkas ir tenoras Donato Ravini sujungė savo balsų pajėgas ir pakvietė Neringos gyventojus bei kurorto svečius su geros energijos užtaisu palydėti senuosius ir sutikti naujuosius 2022 metus.

Auksiniu vadinamas bosas T. Girininkas koncerto metu atliko G. F. Handel, G. Rossini, W. A. Mozart, Ch. Gounod, F. Shubert, R. Schumann arijas iš operų ir lietuvių kompozitorių V. Barkausko bei S. Šimkaus dainas.

Šventinio koncerto scenoje Tado kolega - tenoras iš Italijos Donato Ravini atliko G. Puccini, G. Verdi, G. Donizetti, F. P. Tosti, M. Grever, Di Capua, Di Lazzaro ir kitų kompozitorių kūrinius. Sekdamas didžiųjų Italijos tenorų tradicija D. Ravini pristato operą ir klasikinę muziką Italijoje ir pasaulyje jau nuo 2002 metų.

Solistams akompanavo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro koncertmeisterė Olga Eleonora Taškinaitė, vakarą vedė Vigailė Karpavičiūtė.

Artėjant vidurnakčiui, prie Juodkrantės šventinės eglės rinkosi susidomėjusieji ugninga ir energinga studijos „Liepsnose“ naujamete šou programa Kuršių marių pakrantėje. Čia, skambant nuotaikingai muzikai, naudojant fakelus, šaltąją ugnį ir kitas priemones, buvo demonstruojami įspūdingi ugnies reginiai. Vykstant šiai programai su puikia nuotaika Juodkrantėje buvo pasitikti 2022-ieji metai.

JUODKRANTĖJE 2022-ųjų sutikimą lydėjo įspūdingas ugnies šou. Artiomo MYŠKINO nuotr.

JUODKRANTĖJE 2022-ųjų sutikimą lydėjo įspūdingas ugnies šou. Artiomo MYŠKINO nuotr.

***

Šeštadienį Juodkrantėje bus įteikta 13-oji Martyno Liudviko Rėzos premija

2022 m. sausio 8-ąją, minint Martyno Liudviko Rėzos 246-ąsias gimimo metines, Neringos meras Darius Jasaitis įteiks tryliktąją jo vardu pavadintą kultūros ir meno premiją, kuri šiais metais Neringos savivaldybės tarybos sprendimu yra skirta architektei, dailininkei Jūratei Bučmytei ir dailininkui, dizaineriui Albertui Krajinskui. Iškilminga įteikimo ceremonija vyks 13 val. Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje (L. Rėzos g. 56).

Primename, kad tryliktoji Kuršių nerijoje gimusio Martyno Liudviko Rėzos kultūros ir meno premija šiems talentingiems menininkams buvo skirta už Kuršių nerijai ir Mažosios Lietuvos (Prūsų Lietuvos) kultūros tradicijai reikšmingą aktyvią ir kūrybišką veiklą, už išliekamąją vertę turinčius šiuolaikinio meno kūrinius, etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą, kultūros ir meno iniciatyvas, populiarinančias Kuršių neriją ir prisidedančias prie kultūrinio turizmo plėtros, taip pat edukacinę veiklą.

Dailininkų kandidatūras premijai gauti teikė Liudviko Rėzos kultūros centras, kandidatūroms pritarė šio centro kuratoriumas, akcentuodamas menininkų indėlį į tarptautinę Kuršių nerijos vardo ir kultūrinės tradicijos sklaidą parodų, leidinių ir kitomis formomis. Savo kūryboje menininkai atspindi vietovės dvasią, jų kuriami paveikslai apie krikštus, kurėnus, vėtrunges ir gyvenamuosius namus puošusius žirgelius pasakoja Kuršių nerijos istoriją, o edukacinė veikla supažindina su vietinių gyventojų tradicijomis, papročiais.

Menininkai neapsiriboja tik parodomis, jie yra ir knygų iliustratoriai, veda viešas paskaitas, rengia seminarus, stengdamiesi menininko žvilgsniu perteikti meilę šio krašto grožiui. O šios vasaros pabaigoje neringiškius ir Neringos svečius nudžiugino vienas ryškiausių Neringos - Lietuvos kultūros sostinės renginių opera-triptikas „Neringa“, kuriam scenografiją ir sceninius kostiumus taip pat sukūrė būtent šie dailininkai. Jie yra ir tarptautinio kamerinio festivalio „Kuršių nerija“, kuris šiemet buvo jau 23-iasis, vizualinių sprendimų kūrėjai, be to, daug konsultavo „Neringos - Lietuvos kultūros sostinės“ prekės ženklo atrankos ir kūrimo procese.

***

Kviečia aplankyti fotografi jų parodą

„Gyvenimas pilnas poezijos. Aš tik užfiksuoju tuos gabaliukus, kurie praeina nepastebėti, ir juose atrandu stebuklų. Kažkam reikia dramų, rimtų sukrėtimų ir įvykių. Tačiau gražiausi momentai mūsų gyvenimuose dažniausiai yra labai subtilūs ir nepastebimi.“ Jonas Mekas

Praėjusią savaitę Liudviko Rėzos kultūros centre buvo pristatyta fotografijų paroda „Semeniškių idilės“, skirta Jono Meko 100-mečiui paminėti.

Parodoje eksponuojamos 4 autorių, įamžinusių J. Meko grįžimus į Lietuvą 1971 ir 1977 m. - Antano Sutkaus, Algimanto Kunčiaus, Viktoro Kapočiaus ir J. Meko žmonos Hollis Melton fotografijos. Parodos kuratorius - Tomas Ivanauskas.

Paroda veiks Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė) iki sausio 16 d. - kviečiame apsilankyti.

***

Jau veikia elektroninė parduotuvė

Pasitinkant 2022-uosius metus pradėjo veikti naujoji Neringos muziejų elektroninė parduotuvė www.shopneringa.lt. Visi maloniai kviečiami pasižvalgyti po virtualias lentynas, kuriose rasite leidinių bei įvairių suvenyrų. Neringos muziejų suvenyrų serijos leitmotyvas – Kuršių nerija, jos istorijos, kultūros, gamtos bei geografijos turtai bei dovanojamas įkvėpimas.

***

Skelbiamas aukcionas

Viešame aukcione parduodamas Neringos savivaldybei nuosavybės teise priklausantis turtas - viešosios įstaigos vaikų globos namų „Aušros žvaigždė“, juridinio asmens kodas 300071541, buveinės adresas L. Rėzos g. 8B, Neringa, dalininko teisės. Aukcionas organizuojamas ir vykdomas informacinių technologijų priemonėmis. Daugiau informacijos www.evarzytines.lt, aukciono Nr. 220291.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder