Prezidentas su Seimo valdyba aptars rudens sesijos darbus

Nausėda dalyvaus Europos Vadovų Taryboje, su Belgijos karaliumi aptars bendradarbiavimą

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį vyks į neeilinį Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimą, su belgų karaliumi Philippe'u (Filipu) aptars dvišalį šalių bendradarbiavimą.

Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime lyderiai aptars naujas sankcijas Rusijai, Bendrijos paramą Ukrainai. Lietuva šiame susitikime dar kartą iškels specialaus tribunolo Maskvai klausimą, lyderiai tarsis ir dėl užšaldytų Rusijos lėšų panaudojimo Ukrainai atstatyti.

Į Briuselį ketvirtadienį turėtų atvykti ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Tai būtų pirmas Ukrainos vadovo vizitas į Briuselį nuo karo pradžios. Iki šiol jis su Bendrijos lyderiais ES susitikimuose dažnai kalbėdavo tik vaizdo ryšiu.

ES lyderiai susitikime turėtų aptarti ir migracijos klausimus. Prieš susitikimą aštuonios Bendrijos valstybės, tarp jų Lietuva, paragino Briuselį smarkiai sustiprinti bloko sienų kontrolę, kad „būtų užkirstas kelias dar vienai didelio masto migracijos krizei“.

EVT taip pat ketinama aptarti, kaip „užtikrinti ilgalaikį konkurencingumą, gerovę ir ES vaidmenį pasaulinėje arenoje“.

Vizito į Briuselį metu Lietuvos vadovas susitikime su Belgijos karaliumi Philippe'u aptars dvišalį Lietuvos ir Belgijos ekonominį bei karinį bendradarbiavimą, saugumo klausimus.

Šiuo metu Pabradėje yra dislokuoti belgų kariai, tarnaujantys Lietuvoje esančiame tarptautiniame NATO batalione.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder