Rinkimuose daugiau dėmesio skirs neįgaliesiems

Neįgaliuosius lydintys asmeniniai asistentai į renginius galės patekti nemokamai

Seimas priėmė pataisas, kad neįgalų asmenį lydintis asistentas į teatrus bei kino teatrus, muziejus ir renginius įeitų nemokamai.

Tokios Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisos šią savaitę priimtos vienbalsiai, už buvus 121 parlamentarui. Numatyta, kad jos įsigalios nuo 2023 metų sausio 1 dienos, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Individuali asmeninio asistento pagalba žmonėms su negalia pradėta teikti nuo pernai liepos, sudarant galimybę jiems aktyviau dalyvauti kultūros, pramogų, sporto ir kituose renginiuose.

Tačiau šiuo metu neįgalieji, kuriems reikalinga asmeninio asistento pagalba, lankydamiesi muziejuose, teatruose, koncertuose ir kituose kultūros, pramogų ar sporto renginiuose, turi pirkti bilietą ne tik sau, bet ir jį lydinčiam asmeniniam asistentui arba asistentas susimoka už bilietą iš savo lėšų.

Pagal priimtas naujas nuostatas, nuo kitų metų pradžios asmeninis asistentas, lydintis neįgalųjį į kultūros įstaigas, lankytinas vietas, kultūros, pramogų ar sporto renginius, turės teisę įsigyti bilietą su 100 proc. nuolaida.

Pataisas inicijavo seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder