Nepavykus prastumti savo tikslų referendumu, partijos bandys tą pasiekti „lipdamos pro langą”

(1)

Nepavykus referendumu prastumti pilietybės reguliavimo klausimų, perkeliant juos iš Konstitucijos -> Seimui, liberalai (ir kitos partijos) jau kalba apie „kitus” būdus, kad apeitų tai, kas Konstuticijos ir įstatymo apibrėžiama kaip „nepriimta”.

Jie tai vadina demokratišku „gyventojų valios įgyvendinimu” (tų gyventojų, kurie balsavo UŽ), eilinį kartą ignoruodami Konstitucijos nuostatas ir tuos, kurie dalyvaudami ar savo nedalyvavimo pareiškė „Prieš”.

Visas liberalo, Andriaus Bagdono, tekstas, paskelbtas Seimo puslapyje:

Nepavykus pilietybės išsaugojimo referendumui, trečiadienį visų Seimo frakcijų atstovai su Pasaulio lietuvių bendruomene tarsis, kokiais kitais būdais įmanoma užtikrinti, kad gimimu įgiję pilietybę jos neprarastų, jei priima kitos šalies pilietybę.

„Pilietybės išsaugojimui pritaria daugiau kaip milijonas lietuvių. Jeigu referendumo kelias jau antrą kartą pasirodo praktiškai neįmanomas, privalome aiškiai išreikštą gyventojų (balsavusių UŽ) valią įgyvendinti kitais būdais“, – teigia parlamentinės santalkos referendumo rezultatams aptarti organizatorius liberalas Andrius Bagdonas.

Kartu su juo rezultatus ir tolesnius veiksmus pilietybei išsaugoti trečiadienį 11 val. aptars Seimo nariai Aušrinė Armonaitė, Dalia Asanavičiūtė, Vaida Giraitytė-Juškevičienė, Julius Sabatauskas, Lukas Savickas, Giedrius Surplys, Rita Tamašunienė, taip pat Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkės teigimu, įmanomi ir kitokie pilietybės išsaugojimo variantai.

„Pilietybės įstatyme jau dabar galioja 11 išimčių. Kalbėsime su politikais apie naujus įstatymų pakeitimus.

Reikia vėl prisiminti ir Konstitucinio Teismo verdiktą – po tiek metų galbūt jis gali būti keičiamas.

Geopolitinė situacija pasikeitė, mūsų Lietuva pasikeitė, mūsų žmonių judėjimas pasikeitė, gal tuomet Konstituciniam Teismui laikas permąstyti savo sprendimus“, – sakė D. Henke.

Sekmadienį už Konstitucijos 12 straipsnio keitimą pasisakė 1 031 941 Lietuvos piliečiai. Reikėjo – 1 205 404 balsų.

infa.lt: Iš tiesų vykusio referendumo klausimo formuluotėje nebuvo nė žodžio apie dvigubą pilietybę, ir tą pastebėjo kiekvienas, kas moka skaityti ir gilinosi į tekstą.

Ten buvo nurodoma tik tiek, kad pilietybės įgijimo/praradimo tvarką nustato Seimas per Konstitucinį įstatymą, o nebe Konstitucija, išbraukus iš jos atitinkamą eilutę:

„Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato Konstitucinis įstatymas.“ 

Kas matote čia ką nors apie dvigubą pilietybę, dėl kurios virkauja politikai? Čia rašoma tik apie sprendimų galios perdavimą Seimui, kuris kaip norės – taip ir spręs.

O kas šiandien pasitiki Seimu? – Tik nemokantys skaityti ar nesigilinantys į tai, ką skaito, asmenys.

Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad į ką tik vykusio Referendumo rezultatus nuo Seimo pastato spjauna VISOS partijos, jau ieškančios landų kaip apeiti tai, kas neapeinama.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder