Neringa bendradarbiaus su Ukrainos Koblevės savivaldybe

Minėdama Neringos ištakų 585-ąją sukaktį, lapkričio 11 d. Neringa pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Ukrainos Koblevės savivaldybe.

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta atsižvelgiant į istoriškai susiformavusius dalykinius ir draugiškus santykius tarp Lietuvos Respublikos ir Ukrainos bei siekiant abipusiškai naudingo bendradarbiavimo kultūros, turizmo, sveikatos ir aplinkos apsaugos, švietimo ir jaunimo srityse.

„Tikiu, kad turėsime patikimą partnerį Ukrainoje ir galėsime vystyti įvairius projektus“, - sprendimo projektą Neringos savivaldybės tarybai pristatė savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis.

Neringos savivaldybės tarybai pritarus bendradarbiavimo sutartį pasirašė meras Darius Jasaitis ir Koblevės meras Volodymyras Panyčius, įžvelgęs abiejose savivaldybėse daug panašumų.

„Esu dėkingas, kad pasiūlėte pasirašyti mūsų savivaldybių bendradarbiavimo sutartį, kuri prisidės prie mūsų teritorijų plėtros, taip pat padės tvirtai petys petin remti bendras Europos vertybes“, - iškilmingo Neringos savivaldybės tarybos posėdžio metu kalbėjo Koblevės meras Volodymyras Panyčius.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis linkėjo, kad sutartis būtų gyvybinga, o bendradarbiaujant įgytos patirtys teiktų naudą abiejų savivaldybių bendruomenėms.

Koblevės savivaldybė, vienijanti net dešimt miestelių, yra įsikūrusi pietryčių Mykolajivo srityje. Ji turi visas kurortams reikalingas savybes - jos krantus skalauja Juodoji jūra, pakrantę juosia miško ruožas, kuriame įsikūrę pensionai, poilsio namai, viešbučiai. Kurortas ambicingai plėtoja turizmo infrastruktūrą. Apylinkėse esantis regioninis kraštovaizdžio parkas, gamtos rezervatas suteikia didelę pridėtinę vertę kurortui. Deja, karas sustingdė energingą Koblevės gyvenimą, tačiau nesumažino gyventojų atkaklumo ir siekio kovoti už savo laimę ir galimybę gyventi savo žemėje.

***

 Neringoje įkurdinta„Gintaro šventyklėlė”

AKCENTAS. Sukurta erdvinė vertikali karūną primenanti skulptūra „Gintaro šventyklėlė“ ir horizontali meninė kompozicija „Aušra“ pakviečia į kitokį erdvės išgyvenimą. Vytauto PETRIKO nuotr.

AKCENTAS. Sukurta erdvinė vertikali karūną primenanti skulptūra „Gintaro šventyklėlė“ ir horizontali meninė kompozicija „Aušra“ pakviečia į kitokį erdvės išgyvenimą. Vytauto PETRIKO nuotr.

Neringoje atidengta vėjo ir jachtų stiebų muzikos įkvėpta meninė instaliacija „Gintaro šventyklėlė“, kurios autorius - skulptorius Mantas Maziliauskas. Greta Mizgirių gintaro muziejaus įkurdinta instaliacija - Virginijos ir Kazimiero Mizgirių dovana Neringai.

Skulptūros pristatymo visuomenei metu V. Mizgirienė pasakojo, kad Gintaro muziejuje yra įrengta gintaro šventovė, skamba odė gintarui. Galvojant apie pastato išorę buvo ieškoma sprendimų, kurie būtų jaukūs ir organiškai įsilietų į šį kraštą.

„Mes visi žinome, kaip veikia šį mūsų kraštą visos gamtos stichijos, mums tik reikėjo tai pajusti kitu kampu. Lygiai prieš metus Nidoje mes susipažinom su architektu Mantu Maziliausku. Tą dieną pūtė labai stiprus vėjas ir Nidoje skambėjo jachtų stiebai, - apie instaliacijos atsiradimo aplinkybes pasakojo V. Mizgirienė. - Buvo fantastinis jausmas, tik prie šio jausmo dar labai norėjosi šviesos kibirkšties, kad ji padėtų žmogaus sielai rudenį, žiemą, tokiu laikotarpiu kaip šiandien. Štai ir turime erdvinę šviečiančią skulptūrą.“

Pačiame Nidos centre atsiradusios erdvinės vertikalios skulptūros „Gintaro šventyklėlė“ aukštis - 8 m, skersmuo - 2,7-3,5 m. Konstrukcijai panaudotas nerūdijančio plieno karkasas, stygos ir furnitūra; medinė dalis - braziliškas ąžuolas; pamatinė ir pagrindų dalis - baltas betonas.

Pasak instaliacijos autoriaus M. Maziliausko, sukurta erdvinė vertikali karūną primenanti skulptūra „Gintaro šventyklėlė“ ir horizontali meninė kompozicija „Aušra“ pakviečia į kitokį erdvės išgyvenimą.

„Tai galimi gintaro pradžios, atminties namai. Ten nėra jokio objekto viduryje, bet yra erdvė, yra oras, yra medis aplinkui, yra stygos, aukštis ir jie gali mus pakviesti naujam išgyvenimui, paties gintaro mums lietuviams, prūsams, baltams kaip švento reikšmės išgyvenimui“, - teigė M. Maziliauskas

Aplink visą gintaro muziejaus daugiabriaunį sklypelį kampuose galima išvysti ženklus - tarsi naujuosius krikštus, kviečiančius į muziejų. Prie įėjimo į muziejų nuo šiol taip pat bus galima išvysti vardo tūrinę kompoziciją, tarsi sujungtą iš Nidos pušyno spyglių.

Anot skulptoriaus, turime vieną įspūdingiausių pasaulio muziejų turinio pateikimo prasme ir galvojant apie meninę instaliaciją norėjosi tęsti tai, ką galima išvysti muziejaus viduje ir taip pakviesti į kitokią kultūrą.

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo apie 20 žmonių. Meninę instaliaciją galima išvysti greta Mizgirių gintaro muziejaus, Naglių g. 27.

***

Gyventojus konsultuos gydytojai specialistai

VšĮ Neringos pirminės sveikatos priežiūros centre (Taikos g. 11, Neringa) 2022 m. gruodžio 1 d. gyventojus konsultuos gydytojai specialistai(kardiologas, neurologas, reumatologas, dermatologas, psichiatras) iš Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų. Būtina išankstinė registracija tel. (8 469) 59 296 (Nida), (8 469) 53 282 (Juodkrantėje).

***

Kviečia skiepytis

Viešoji įstaiga Neringos pirminės sveikatos priežiūros centras kviečia gyventojus skiepytis.

1. Valstybės lėšomis nemokamai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo gali:

* nėščiosios (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu);

* asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis nepriklausomai nuo jų amžiaus (taip pat ir vaikai);

* asmenys, gyvenantys socialinės slaugos ir globos įstaigose;

* sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai (taip pat ir odontologai);

* asmenys nuo 65 m. amžiaus ir vyresni.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 469) 59 296 (Nida), (8 469) 53 282 (Juodkrantė).

2. Valstybės lėšomis nemokamai vakcinuotis nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).

Būtina išankstinė registracija tel.: (8 469) 52 164 (Nida) arba www.koronastop.lt.

***

Neringos 585-ojo gimtadienio renginiai

Lapkričio 17 d., ketvirtadienis

17.30 val. Kūrybos vakaras „Kaligrafijos eskizai ir dainos Neringai“. Vakaro dalyviai: rašytoja, dailininkė Daiva Molytė-Lukauskienė, kun. Rimvydas Adomavičius. Muzikuos Aidas Macevičius. Preilos biblioteka, Preilos g. 27, Neringa.

Lapkričio 18 d., penktadienis

17 val. Juodkrantiškių darbų parodos „Juodojo kranto lobiai“ atidarymas. Liudviko Rėzos kultūros centras, L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė, Neringa.

18.20 val. Naktinis žygis „Šviesioji tamsos pusė“ su Kuršių nerijos nacionalinio parko gidu iki Alksnynės gynybinio komplekso bunkerių. Žygio metu pasigrožėsime naktine Kuršių nerija, pamario šviesomis ir aplankysime paslaptingus požemius. Gidas žygio dalyvių lauks Naujojoje perkėloje Klaipėdoje 18.20 val. ir persikėlus pasitiks susirinkusiuosius Smiltynėje.

Lapkričio 19 d., šeštadienis

10.20 val. ir 11.35 val. Lauko instrumentų grojimo dirbtuvės Neringos meno mokyklos kiemelyje. Pamario g. 4, Nida, Neringa.

Lapkričio 22 d., antradienis

Atvirų durų diena Neringos gimnazijoje „Gintaro vertės pamokos“. Neringos gimnazija, G. D. Kuverto g. 12, Nida, Neringa.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder