Neringiškiams pristatyta Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla

Pirmosios veiklos jau vyksta naujojoje Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykloje. Savo indėlį į šios mokyklos gyvavimą kviečiami įnešti ir Neringos gyventojai, pakviesti į naujosios įstaigos pristatymą.

Gruodžio 12 d. 17 val. Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17) vyks viktorina „Protų mūšis 2022“, skirta Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser bendruomenės nariams papasakojo, kad kelias link šios mokyklos atsiradimo buvo ilgas, o idėją šalies sostinėje teko ginti kartu su Neringos savivaldybės meru Dariumi Jasaičiu.

„Džiaugiuosi, kad įrodėm, jog ši mokykla yra reikalinga, o tada Europos Sąjungos lėšomis finansuojama programa priėmė mus į savo sąrašą“, – mokyklos atsiradimo aplinkybes prisiminė A. Feser.

Lietuvoje iš viso yra 9 gamtos mokyklos ir kiekviena iš jų yra unikali, skirta pabrėžti tos teritorijos išskirtinumui. Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla – tai neformaliojo gamtinio švietimo erdvė, kurioje lankytojai bus supažindinami su Kuršių nerijos gamtos ir kultūros vertybėmis, bus padedama suprasti gamtoje vykstančius procesus ir siekiama ugdyti atsakingą elgesį gamtoje.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai pasakojo, kad edukacijos, skirtos nacionalinio parko gamtai pristatyti, organizuotos ir anksčiau, tačiau naujai kuriama Gamtos mokykla suteiks fizines erdves, kurios praplečia gamtinio švietimo galimybes.

Planuojama, kad Gamtos mokykla vykdys neformaliojo švietimo veiklas, moksleivių grupių edukacijas, pamokas gamtoje, mokomuosius ir pažintinius žygius įvairioms grupėms, trumpalaikes ir ilgalaikes stovyklas, seminarus ir kt. Organizuojant Gamtos mokyklos veiklas kviečiama bendradarbiauti ir Neringos bendruomenė.

Anot mero D. Jasaičio, ši mokykla neabejotinai kurs Neringai pridėtinę vertę ir bus populiari tiek tarp kurorto gyventojų, tiek tarp svečių.

„Pastarųjų kelerių metų Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos iniciatyvos labai džiugina, greta organizuojamų renginių ir edukacijų, galime džiaugtis ir gerėjančia, gamtiniam pažinimui skirta infrastruktūra – pusiasalio gamtovaizdžiais galime grožėtis nuo išskirtinių regyklų, naujų apžvalgos vietų, atnaujinta informacinė sistema, bendradarbiaujant su Savivaldybe buvo įrengti nauji laiptai į Parnidžio kopą, o šiandien džiaugiamės atverdami Gamtos mokyklos duris“, - vardina Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis.

Gamtos mokyklos pristatymą bendruomenei pažymėjo ir trumpos iškilmės – meras Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovei, Neringos savivaldybės tarybos narei A. Feser įteikė Neringos savivaldybės Garbės ženklą, kuriuo ji apdovanota už svarų indėlį puoselėjant ir visuomenei pristatant išskirtinę visuotinę Kuršių nerijos vertę bei iniciatyvas, kuriančias naujas šio krašto kurortines tradicijas ir garsinančias Neringą Lietuvoje ir pasaulyje.

PAGERBĖ. Mokyklos pristatymo bendruomenei metu meras Darius Jasaitis Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovei, Neringos savivaldybės tarybos narei Aušrai Feser įteikė Neringos savivaldybės Garbės ženklą. Neringos savivaldybės nuotr.

PAGERBĖ. Mokyklos pristatymo bendruomenei metu meras Darius Jasaitis Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovei, Neringos savivaldybės tarybos narei Aušrai Feser įteikė Neringos savivaldybės Garbės ženklą. Neringos savivaldybės nuotr.

***

Ruošiantis naujam laivybos sezonui – geros žinios

SUSITIKO. Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas, savivaldybės meras Darius Jasaitis bei Vidaus vandens kelių direkcijos atstovai Mindaugas Gutauskas ir Aurelijus Rimas. Neringos savivaldybės nuotr.

SUSITIKO. Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Šveikauskas, savivaldybės meras Darius Jasaitis bei Vidaus vandens kelių direkcijos atstovai Mindaugas Gutauskas ir Aurelijus Rimas. Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybėje lankėsi Vidaus vandens kelių direkcijos atstovai, su kuriais aptartos naujienos, susijusios su vandens turizmo vystymo galimybėmis.

Būsimą vidaus vandenų navigacijos sezoną jau lydi geros žinios – pasikeitus teisiniam reglamentavimui, Nidos uoste supaprastės kuro laivams įsigijimo procedūros. Šia naujiena pasidalijo Neringos savivaldybėje apsilankę Vidaus vandens kelių direkcijos atstovai – techninės priežiūros ir gamybos direktorius Mindaugas Gutauskas bei laivybos direktorius Aurelijus Rimas. Tiesa, mobiliąją kuro laikymo talpyklą numatoma perkelti į kitą Nidos uosto vietą.

Neringos savivaldybėje vykusio susitikimo metu taip pat aptartas gerėjantis vandens kelių tinklas, ne tik populiarinantis vandens turizmą, bet ir įtvirtinantis istorinę tradiciją.

„Istoriniai šaltiniai byloja, kad vandens keliai nuoseklius ryšius padėjo palaikyti Kuršių nerijoje gyvenusiems kopininkams ir žemyne – žemininkams, o XIX amžiuje išpopuliarėjo ir tarp vasarotojų, keliaujančių į pusiasalio kurortus. Džiaugiuosi nuosekliu Vidaus vandens kelių direkcijos darbu, kurio dėka kasmet daugėja galimybių Neringą pasiekti laivais“, – teigia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Meras Vidaus vandens kelių direkcijos atstovams taip pat pristatė Neringos savivaldybės planus statyti Juodkrantės uostą. Naują impulsą šiems planas suteikė vieningas Klaipėdos regiono savivaldybių sutarimas, kad šis uostas – būtinas. Taip pat aptarti investuotojų planai atnaujinti senąjį Nidos uostą (ties buvusiu žuvininkystės ūkio pastatu).

***

Šventiniai gruodžio renginiai Neringoje

Kalėdų eglių įžiebimas Neringoje

Gruodžio 8 d., ketvirtadienį, NIDOJE

18 val. Neringos meno mokinių teatralizuotas koncertas „Laiko būgnas“. Nidos bendruomenės namai, Taikos g. 17.

19.30 val. Kalėdų eglės įžiebimas. Sutiksime Kalėdų Senelį ir jo pagalbininkus, šoksime, žaisime, vaišinsimės blynais ir kakava. Aikštė šalia Neringos savivaldybės administracijos pastato, Taikos g. 2.

Gruodžio 9 d., penktadienį, JUODKRANTĖJE

17.00 val. Kalėdų Senelio sutikimas ir šventinės eglutės žiburių įžiebimas Juodkrantėje, Kuršių marių krantinėje šalia Raganų kalno. Dalyvaus Neringos meno mokyklos mokiniai (vadovė Rita Rušinskienė). Daugiau informacijos: www.lrezoskc.lt

Gruodžio 10 d., šeštadienį, PREILOJE

18.00 val. Kalėdų eglės įžiebimas: jaukus vakaras su muzika ir arbata. Greta Preilos bendruomenės namų, Preilos g. 27, Neringa.

Gruodžio 10 d., šeštadienį, 11.00–14.00 val.

Kalėdinių atvirukų dirbtuvės Thomo Manno namelyje Skruzdynės g. 17, Neringa. Daugiau informacijos: www.neringosmuziejai.lt

Gruodžio 11 d., sekmadienį, 13.00 val.

Šv. Mišios ir koncertas „Mes laukiam, Viešpatie, tavęs“. Dalyvauja kun. Rimvydas Adomavičius, Liudviko Rėzos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Neringa“, Neringos meno mokyklos mokiniai (vadovė Rita Rušinskienė). Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčia, L. Rėzos g. 56, Juodkrantė. Daugiau informacijos: www.lrezoskc.lt

Gruodžio 13 d., antradienį, 18.00 val.

Advento vakaras „Mūsų namai čia, kopose“. „Giedružei“ – 20 metų, „Aušrinei“ – 15 metų. Dalyvauja Nidos KTIC „Agila“ folkloro ansamblis „Giedružė“, Liudviko Rėzos kultūros centro folkloro ansamblis „Aušrinė“. Liudviko Rėzos kultūros centras, L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė.

Gruodžio 14 d., trečiadienį, 17.00 val.

Šventinių atvirukų dirbtuvės su Jolanda Marčiute-Truikiene. Nidos bendruomenės namuose, Taikos g. 17, Neringa.

Visa šventinių renginių programa: www.kulturossala.lt/

***

Vyks viktorina Antikorupcijos dienai paminėti

Viktoriną organizuoja Neringos savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija. Viktoriną sudarys klausimai iš bendro išsilavinimo ir Korupcijos prevencijos įstatymo.

Komandas kviečiami suburti Neringos gimnazistai, įstaigų, įmonių, organizacijų atstovai bei miesto gyventojai (komandos sudaromos iš 4-6 dalyvių).

Į viktoriną komandos kviečiamos registruotis iki 2022 m. gruodžio 9 d. elektroniniu paštu [email protected] Būtina nurodyti, kas dalyvaus (mokyklos, įstaigos, įmonės ir pan. pavadinimas), dalyvių vardą, pavardę, el. pašto adresą bei tel. numerį. Apie paraiškos dalyvauti viktorinoje gavimą būsite informuoti patvirtinimu. Nesulaukę patvirtinimo, skambinkite tel.8 614 13 343. Apie komandos neatvykimą būtina informuoti ne vėliau kaip prieš 3 dienas el. paštu [email protected]

***

Informacija TAU klausytojams

Neringos trečiojo amžiaus universiteto klausytojai kviečiami į paskaitą „Mylinčių širdžių monsinjoras K. Vasiliauskas“, kuri vyks gruodžio 7 d. 13.15 val. Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje adresu: Taikos g. 17, Neringa.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder